W sobotę 9 listopada po raz pierwszy otworzyły się drzwi do nowej części Galerii Olimp. Tym samym najnowsza część centrum handlowego oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. W ciągu pierwszych dwóch dni Galerię Olimp odwiedziło około 100 tys. klientów.

Nowa część Galerii Olimp jest już piątym obiektem wchodzącym w skład kompleksu handlowego przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Inwestycja trwała dokładnie rok i pochłonęła około 65 mln złotych. Trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 18 tys. mkw. powstał w północnej części kompleksu. Nowa część uzupełniła dotychczasową ofertę głównie w segmencie rozrywkowym i familijnym.

Najważniejszym elementem oferty nowej części centrum jest Multikino. Jest to pierwszy w Lublinie multipleks kinowy tej sieci. Widzowie korzystać będą mogli z ośmiu komfortowych sal kinowych, wyposażonych w cyfrowe projektory pozwalające na projekcje 3D z najnowocześniejszym systemem dźwiękowym. W kinie przewidziano miejsca dla 1200 osób, w największej sali będzie mogło zasiąść ich aż 300. Obok kina, na poziomie pierwszego piętra, powstała przestronna strefa food court. Znalazły się tu restauracja meksykańska Megustas, American Dream Restaurant, Dr Bardadyn Salad&Cocktail Bar, Pizzeria Stopiątka, Cukiernia Williams, Yogoland oraz Gofry Ireny. Na pierwszym piętrze funkcjonuje także sklep odzieżowy To Next.

Na poziomie parteru najwięcej powierzchni zajął Toys”R”Us. Jest to największy w regionie sklep z zabawkami oraz artykułami dla dzieci, o powierzchni 1700 metrów kwadratowych. Na tym samym poziomie funkcjonują także Supermarket Aldik, oferujący produkty spożywczo-przemysłowe, drogeria Rossmann, Moja Apteka, Ziaja, Kolporter, Roma – Salonik dobrego smaku i aromatu, oraz Kantor. Niebawem, do grona sklepów powstałych w nowej części centrum dołączy również Media Expert, działający w branży Multimedia, RTV, AGD.

Ofertę rozrywkową Galerii wzbogacą otwierający się w połowie listopada klub sportowo – rozrywkowy Masters, w którym znajdą się stoły do gry w bilard i snookera, tory bowlingowe oraz część restauracyjna. Tuż obok mieścić się będzie największe w Lublinie Centrum Rozrywki dla Dzieci Koziołek. Oba punkty działać będą na poziomie drugiego piętra nowej części Galerii.

Po otwarciu nowej części powierzchnia całkowita Centrum Handlowego zwiększyła się do ponad 100 tys. metrów kwadratowych, na których działa już łącznie około 300 sklepów i punktów usługowych. Galeria Olimp jest odwiedzana miesięcznie przez ponad 600 tysięcy klientów, a do ich dyspozycji pozostaje 1 700 miejsc parkingowych, zarówno naziemnych jak i na parkingu wielopoziomowym.