Jak ustaliła redakcja Retailnet w ciągu kilku najbliższych tygodni zostanie otwarty drugi w Warszawie regularny salon z odzieżą ekskluzywnej marki Joop!. Obecnie w stolicy działa już salon tej marki w Galerii Mokotów.

Nowy sklep Joop! zostanie otwarty w Centrum Handlowym Złote Tarasy. Salon znajdzie się na poziomie 0 w otoczeniu innych ekskluzywnych brandów m.in. Hugo Boss oraz Guess. Sklep zajmie powierzchnię ok. 100 mkw. i znajdzie się w nim najnowsza kolekcja odzieży i dodatków dla kobiet i mężczyzn.

Najnowszy sklep, podobnie jak salon w Galerii Mokotów, będzie prowadzony przez firmę Brand Company, która otwiera sklepy Joop! na zasadzie franczyzy. Do Brand Company należy także salon outletowy Joop! mieszczący się w centrum wyprzedażowym Fashion House w Piasecznie pod Warszawą.

Joop! to niemiecki brand odzieżowy powstały w 1981 roku. Jego założycielem jest projektant Wolfgang Joop, bardzo znana osobowość w świecie mody. Marka znana jest z wysokiej jakości kolekcji męskich, kolekcji damskich, obuwia, toreb, bielizny i innych modowych akcesoriów, a także z okularów, biżuterii, zegarków czy perfum.

Marka Joop! należy do grupy odzieżowej Holy Fashion Group. Na świecie produkty Joop! dostępne są w niemal 3500 sklepach monobrandowych i multibrandowych (m.in. w sieci Peek & Cloppenburg) głównie na terenie Europy Zachodniej. Do spółki Holy Fashion Group poza Joop! należą także marki Strelsson oraz Windsor.