Strefa gastronomiczna w Placu Unii City Shopping to przestrzeń, która wymagała odpowiedniej aranżacji. Dopasowana kolorystyka, wysokiej klasy materiały oraz miejsce dla ponad 100 osób to główne założenia, jakim musieli sprostać architekci. Stworzenia przyjaznego miejsce podjęli się specjaliści z Forbis Group.

– Projektanci centrów handlowych obecnie tworzą oryginalne punkty gastronomiczne, mające być przestrzenią wyróżniającą daną galerię spośród innych. Dlatego właśnie staramy się aranżować przestrzeń służącą nie tylko do pospiesznego spożycia posiłku, lecz przede wszystkim sprzyjającą spędzaniu czasu przy wspólnym stole, gdzie również można łatwo skorzystać z internetu lub po prostu odpocząć – mówi Magdalena Jędrysiak, autorka projektu.

Przemyślane , wynikające z własnych doświadczeń i oczekiwań podejście do projektu sprawiło, że klienci zyskali nową przestrzeń gastronomiczną. Powstało miejsce, które odwiedzają nie tylko klienci galerii, ale także goście, świadomie wybierający ciekawie zaaranżowany food court w Placu Unii City Shopping jako miejsce z dobrym jedzeniem.

Gdy powstawały pierwsze galerie handlowe strefy gastronomiczne stanowiły jedynie dodatek do sklepów. Odwiedzający nie przychodzili tu zjeść lecz zrobić szybkie zakupy i ewentualnie przekąsić coś w biegu. Zdaniem architektów z firmy Forbis Group zajmującej się kompleksowym projektowaniem i wyposażaniem przestrzeni w obiektach handlowych, od jakiegoś czasu proporcje się odwracają, zaś food courty stają się miejscami spotkań z przyjaciółmi, a nawet rodzinnych obiadów. Centra handlowe dbają o różnorodność, bez problemu znajdziemy w nich restauracje z daniami kuchni włoskiej, orientalnej, polskiej oraz liczne kawiarnie.

Lokale gastronomiczne w centrach handlowych kuszą smaczną kuchnią, miłą obsługą, a także wygodną lokalizacją – tu łatwiej się spotkać niż w jakimkolwiek innym miejscu. Przewaga dużych ośrodków handlowo-rozrywkowych polega właśnie na ich dogodnym położeniu i różnorodności usług pod jednym dachem. Jednym z takich miejsc jest centrum handlowe Plac Unii. Sąsiedztwo centrum i łatwy dojazd sprawiają, że jest to idealne miejsce zarówno na szybki lunch, kawę ze znajomymi czy rodzinny obiad – podkreślają przedstawiciele Forbis Group.

Forbis Group oferuje projektowanie wnętrz sklepów odzieżowych i innych, a także prace budowlane oraz kompleksową aranżację ekspozycji odzieży, butów lub innego rodzaju produktów. Wykonuje i dostarcza pełne wyposażenie sklepów z odzieżą, w tym meble sklepowe własnej produkcji, zapewniając wysoki profesjonalizm działań oraz skuteczny project management.