Z portalu Rossnet.pl należącego do sieci drogerii Rossmann zniknęła opcja umożliwiająca zakupy kosmetyków i perfum przez internet. E-sklep umożliwiał zakup wielu produktów niedostępnych w regularnej ofercie drogerii stacjonarnych w tym zabawek, artykułów do domu, zestawów kosmetyków czy  linii zapachowych perfum.

Firma Rossmann w odpowiedzi na pytanie redakcji Retailnet tłumaczy, że dostępne do niedawna zakupy online były bardziej formą akcji marketingowej niż tradycyjnym sklepem internetowym. Portal Rossnet.pl umożliwiał zamówienie szerszej oferty perfum niedostępnych w drogeriach, ale produkty można było odebrać tylko osobiście w drogerii. Klienci nie mogli bowiem wybrać wysyłki do domu. Firma tłumaczy, że w tej chwili nie posiada oferty online, ponieważ oferta w sklepach stacjonarnych jest coraz szersza.

Jak już informowaliśmy Rossmann regularnie powiększa liczbę swoich placówek zarówno przy ulicach, jak i w centrach handlowych. Firma w ostatnich dniach otworzyła 800. drogerię, która znalazła się w Sopocie i zajmuje ponad 300 mkw. powierzchni. Do połowy grudnia 2013 r. Rossmann codziennie będzie powiększał sieć o kolejny sklep.