Amazon sprzedaż online

Amazon sprzedaż online

Goodman wybuduje dla Amazona, światowego lidera handlu internetowego centrum logistyczne we Wrocławiu. Będzie ono miało powierzchnię ok. 95 000 mkw, co uczyni go największym wolnostojącym obiektem logistycznym w Polsce.

Budowa centrum rozpoczęła się w październiku 2013 r. Obiekt ma być w pełni gotowy do użytkowania w drugim kwartale 2014 r. Od 2006 r. Goodman, deweloper specjalizujący się w nieruchomościach logistycznych i biznesowych wybudował dla firmy Amazon ponad 900 000 m2 powierzchni logistycznej w ramach 11 inwestycji w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Centrum dystrybucyjne Amazona w Polsce powstanie w dzielnicy Bielany Wrocławskie, 5 km od centrum stolicy Dolnego Śląska.  Obiekt dla firmy Amazon będzie piątym wybudowanym przez Goodman w regionie Wrocławia.  Wcześniej powstały obiekty dla firm Whirlpool, TJX Europe, Walki Group i Casetech o łącznej powierzchni ponad 70 000 m2.

– Zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę z Goodman w Polsce ze względu na bogate doświadczenie tej firmy w budowie podobnych obiektów magazynowych dla Amazon w Europie Zachodniej oraz znajomość lokalnego rynku logistycznego popartą licznymi projektami zrealizowanymi w Polsce – mówi Raimund Paetzmann, dyrektor ds. nieruchomości w Amazon.

Amazon planuje, że w nowym magazynie pracę znajdzie do 2 000 pracowników stałych oraz 3 000 pracowników tymczasowych, w okresie przedświątecznym.

– Jesteśmy dumni, że Amazon wchodząc na polski, wybrał Goodman na swojego partnera. Obiekt, który budujemy, będzie największym wolnostojącym magazynem logistycznym w Polsce. Budowa przebiegać będzie w bardzo szybkim tempie tak, aby w niespełna rok Amazon mógł w pełni wykorzystywać potencjał logistyczny swojego magazynu – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Polskę.