Amazon sprzedaż online

Goodman wybuduje dla Amazona, światowego lidera handlu internetowego centrum logistyczne we Wrocławiu. Będzie ono miało powierzchnię ok. 95 000 mkw, co uczyni go największym wolnostojącym obiektem logistycznym w Polsce.

Budowa centrum rozpoczęła się w październiku 2013 r. Obiekt ma być w pełni gotowy do użytkowania w drugim kwartale 2014 r. Od 2006 r. Goodman, deweloper specjalizujący się w nieruchomościach logistycznych i biznesowych wybudował dla firmy Amazon ponad 900 000 m2 powierzchni logistycznej w ramach 11 inwestycji w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Centrum dystrybucyjne Amazona w Polsce powstanie w dzielnicy Bielany Wrocławskie, 5 km od centrum stolicy Dolnego Śląska.  Obiekt dla firmy Amazon będzie piątym wybudowanym przez Goodman w regionie Wrocławia.  Wcześniej powstały obiekty dla firm Whirlpool, TJX Europe, Walki Group i Casetech o łącznej powierzchni ponad 70 000 m2.

– Zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę z Goodman w Polsce ze względu na bogate doświadczenie tej firmy w budowie podobnych obiektów magazynowych dla Amazon w Europie Zachodniej oraz znajomość lokalnego rynku logistycznego popartą licznymi projektami zrealizowanymi w Polsce – mówi Raimund Paetzmann, dyrektor ds. nieruchomości w Amazon.

Amazon planuje, że w nowym magazynie pracę znajdzie do 2 000 pracowników stałych oraz 3 000 pracowników tymczasowych, w okresie przedświątecznym.

– Jesteśmy dumni, że Amazon wchodząc na polski, wybrał Goodman na swojego partnera. Obiekt, który budujemy, będzie największym wolnostojącym magazynem logistycznym w Polsce. Budowa przebiegać będzie w bardzo szybkim tempie tak, aby w niespełna rok Amazon mógł w pełni wykorzystywać potencjał logistyczny swojego magazynu – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Polskę.