Spółka CCC Germany GmbH – spółka zależna od CCC SA, otworzyła pierwszy salon obuwniczy CCC o powierzchni prawie 600 mkw. w centrum handlowym City Point Nürnberg w Norymbergii.

Z kolei 14 listopada bieżącego roku zostały otwarte kolejne dwa salony na terenie Niemiec, w Halle Center w Halle o powierzchni prawie 700 mkw. i w Stadtgalerie Heilbronn w Heilbronnie o powierzchni ponad 600 mkw.

Wkrótce spółka planuje otwarcie pierwszego salonu w Hamburgu. Charakterystyczny design marki CCC i nowoczesne wnętrza salonów przywitały klientów pełnym asortymentem z jesienno-zimowej kolekcji CCC.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy pierwsze salony w Niemczech przyciągnęły wielu klientów, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu marką. Design proponowany przez firmę CCC został bardzo pozytywnie oceniony przez pierwszych klientów, co rozbudza nadzieję firmy na duży sukces na rynku niemieckim.

Jak już informował portal Retailnet trzeci kwartał 2013 roku był okresem intensywnej ekspansji na rynkach zagranicznych spółki obuwniczej CCC, zgodnej z przyjętą strategią grupy. Firma otworzyła 12 sklepów na Węgrzech, 4 w Austrii, 2 w Słowenii, 1 w Chorwacji oraz 1 w Turcji.

Na dzień 30 września 2013 roku sieć sprzedaży Grupy Kapitałowej CCC SA obejmowała 720 placówek.