Matras, Apart, Jubirex oraz Dobre Smaki to kolejne marki, które podpisały umowy najmu z Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu.

Kolejne marki podpisały umowy najmu powierzchni handlowej w rozbudowywanych Ogrodach. Księgarnia Matras zajmie 129 mkw. w zmodernizowanej części centrum i otworzy się dla klientów w połowie grudnia. Firma jubilerska Apart, posiadająca teraz dwa stoiska tymczasowe w pasażu zmodernizowanego obiektu, będzie zajmowała lokal o powierzchni 105 mkw. i przeniesie się na parter nowej części Ogrodów.

Inni najemcy, którzy podpisali umowy najmu lokali w powstającej części galerii to Jubirex, którego powierzchnia będzie wynosić 57 mkw. oraz restauracja Dobre Smaki, która będzie serwować swoje specjały w 60-metrowym lokalu na piętrze pierwszym Centrum. Lokale marek Apart, Jubirex oraz Dobre Smaki znajdą się w nowej części centrum i zostaną otwarte po zakończeniu rozbudowy, pod koniec 2014 roku.

Poziom komercjalizacji Ogrodów w chwili obecnej znacząco przekracza 60 procent. Swoje sklepy w przebudowywanej części CH Ogrody otworzyły już sieci RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, Vision Express, Quiosque, Apart, Orange, Crux, YES, Esotiq, T-mobile, In Medio oraz Play.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA, zaś Generalnym Wykonawcą PORR (Polska) SA.