Portfolio najemców Galerii Malta wzbogaciły dwa stoiska z branży gastronomicznej – PPUH Molex, właściciel Świata Orzechów oraz producent świeżo wyciskanych soków, Fresh. Ponadto czterech najemców będzie kontynuować współpracę z galerią przez następne pięć lat, do 2018 roku. Są to: Sphinks – największa sieć restauracji typu casual dining w Polsce, Tchibo – lider segmentu kawy mielonej, Bytom – producent odzieży męskiej oraz Orsay – popularny producent odzieży damskiej.

– Cieszymy się z kontynuacji współpracy z naszymi najemcami, raduje nas też każda nowo podpisana umowa. Dbamy o to, by oferta Galerii Malta odpowiadała potrzebom i wymaganiom naszych klientów, dlatego jesteśmy zadowoleni z faktu, że zostają z nami marki znane i lubiane przez poznaniaków i że dołączają  nowi najemcy zdolni wzbudzić nowe oczekiwania. – powiedział Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta.
Współpracę z Galerią Malta nawiązały dwie nowe marki z branży gastronomicznej. Ofertę centrum poszerzył producent zdrowych przekąsek – PPUH MOLEX Konrad Toczyński. Stoisko „Świat orzechów” zajmuje powierzchnię 10 mkw. i znajduje się na poziomie 0 galerii.

Na 1 poziomie Galerii czeka na klientów centrum stoisko z świeżo wyciskanymi sokami „Na zdrowie!”, o powierzchni 10 mkw.

Ponadto Galeria przedłużyła umowy ze swoimi stałymi najemcami. W Galerii Malta na powierzchni 170 mkw. pozostaje restauracja Sphinks, sieć restauracji typu casual dining, obecna na rynku od 17 lat.

Ponadto firma Bytom, polska marka z segmentu odzieży męskiej, również będzie kontynuować współpracę z galerią przez kolejne pięć lat. Salon o powierzchni ponad 100 mkw. znajduje się na 1. Piętrze.

Także marka Orsay, znajdująca się na parterze Galerii, przedłużyła umowę najmu z Galerią Malta do października 2018 roku. Salon zajmuje o powierzchnię ponad 200 mkw.

Umowę do 2018 roku przedłużyła też firma Tchibo. Salon o powierzchni ponad 152 mkw., znajduje się na parterze Galerii.

Galeria Malta to centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce, którym zarządza firma Neinver. W trzykondygnacyjnym kompleksie o całkowitej powierzchni 162 tys. mkw. znajduje się 160 sklepów, są także punkty usługowe, wielosalowe kino Multikino, liczne kawiarnie i restauracje. Galeria mieści się przy skrzyżowaniu ulic Abpa A. Baraniaka i Katowickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty.