McDonald's
McDonald's

– Bieżący rok chcemy zamknąć liczbą 27 otwarć, wśród których będzie 9 restauracji w centrach handlowych – mówi dla Retailnet Dominik Szulowski z firmy McDonald’s Polska sp. z o.o.

Od połowy października 2013 roku firma otworzyła łącznie 7 restauracji zarówno przy ulicach, jak i w centrach handlowych. Nowe placówki sieci znalazły się m.in. w CH Poznań City Center, CH Riviera w Gdyni oraz w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu.

Firma poinformowała naszą redakcję o nowych 17 restauracjach, które obecnie są w budowie. Nie wszystkie z nich zostaną otwarte w 2013 roku. McDonald’s otworzy kolejne restauracje m.in. w Oławie, Przemyślu, Wrześni, Warszawie, Szczecinku, Białymstoku, Chełmie, Józefowie czy Świnoujściu. Nowe restauracje znajdą się także w centrach handlowych Galeria Bronowice w Krakowie oraz Centrum King Cross Marcelin w Poznaniu.

Sieć McDonald’s w Polsce tworzy 317 restauracji, w tym 185 prowadzonych na zasadzie franczyzy przez 58 licencjobiorców. 225 restauracji posiada opcję typu McDrive. W Polsce działa 96 restauracji z opcją McCafé i 52 restauracje z opcją Gym’n’fun. Firma zatrudnia w naszym kraju ponad 16 tys. pracowników.