Immofinanz buduje swoje obiekty handlowe poza Polską także w innych krajach CEE. Obecnie trwa budowa CH Goodzone w stolicy Rosji. Ma być to wysokiej klasy obiekt o powierzchni handlowej 56 tys. mkw., będzie on mieścił około 200 sklepów, a także kino, hipermarket, duży salon ze sprzętem elektronicznym. Dla klientów przewidziano parking oferujący 2500 miejsc postojowych.

Grupa realizuje także centrum handlowe w Na Prikope w Pradze w Czechach. Na Prikope to jedna z najbardziej znanych i najważniejszych ulic w centrum Pragi.

Przedstawiciele firmy Immofinanz w rozmowie z redakcją Retailnet potwierdzili, że są zainteresowani otwarciem sklepów polskich firm w zagranicznych centrach handlowych.

– W naszych zagranicznych projektach są już dostępne marki polskich firm – CCC, LPP, EM&F Group oraz Pepco. Obecnie jesteśmy na etapie negocjacji w związku z otwarciem sklepów polskich marek w obiektach w Rosji, Rumunii, Austrii i na Węgrzech – usłyszeliśmy w rozmowie od przedstawicieli firmy Immofinanz.

Obecnie Immofinanz Group w Polsce realizuje dwa parki handlowe Stop.Shop w Mławie i Kętrzynie. W 2014 roku rozpocznie budowę trzech kolejnych: w Żarach, Świnoujściu i Elblągu. Natomiast w ciągu kilku lat planuje wybudować sieć około 20 parków handlowych Stop.Shop. Ponadto firma w naszym kraju realizuje w Lublinie centrum handlowe Tarasy Zamkowe o powierzchni pod wynajem 38 tys. mkw.