Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie

W poniedziałek radni Olsztyna zatwierdzili plan zagospodarowania przestrzennego terenów, na którym planowana jest inwestycja handlowa Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Przedsięwzięcie zakłada budowę nowych dworców PKS i PKP połączonych z galerią handlową, a także w pełni zintegrowanych z transportem miejskim. ZCK to projekt tworzony w ramach grupy kapitałowej, której częścią jest Katharsis Development.

Zgodnie z planami inwestora część handlowa obiektu wyniesie około 45 tys. mkw. (GLA). Projekt będzie przykładem rewitalizacji tkanki miejskiej w kluczowym punkcie Olsztyna. Inwestycja ma wartość około 115 mln euro. Inwestycja w Olsztynie będzie pełnić nie tylko funkcję handlowo-rozrywkową, ale również miastotwórczą. Przed Nowym Dworcem Olsztyn powstanie plac z elementami zieleni, wody i nowoczesnych mebli miejskich.

Katharsis Development to firma deweloperska obsługująca przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze komercyjnym. W jej portfolio znajdują się centra handlowo-usługowe HopStop, a także Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie. Do kluczowych lokalizacji spółki Katharsis Development należą: Siedlce, Zamość, Radom, Ostrów Wielkopolski oraz warszawski Wawer-Falenica.