Polskie Centra Handlowe Ptak SA zostały wyróżnione Nagrodą Specjalną Województwa Łódzkiego przyznaną przez Wojewodę Łódzkiego Jolantę Chełmińską oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia za całokształt działalności w regionie.

Jak podkreślano, nagroda jest wyrazem uznania dla Holdingu Ptak za wkład jaki wnosi od 20 lat w rozwój makroregionu łódzkiego. Należy dodać, że tak wysokiej rangi nagroda została przyznana po raz pierwszy w historii.

W imieniu holdingu Ptak nagrodę odebrała prezes Zarządu Holdingu Pani Nina Ryszka. Rozdanie nagród i wyróżnień zbiegło się z trwającym w dniach 13 – 14 listopada w Łodzi, Europejskim Forum Gospodarczym, którego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka oraz były minister finansów Grzegorz Kołodko.

Ptak Centrum Handlowe rozpoczęło swoją działalność w 1993 roku. W Rzgowie na przedmieściach Łodzi powstało największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum handlu hurtowo-detalicznego wchodzące w skład Holdingu Ptak.

Ptak Centrum Handlowe to cztery nowoczesne kompleksy handlowe o łącznej powierzchni ponad 200 tys. mkw. skupiające ponad 2,5 tys. rodzimych i zagranicznych firm, głównie producentów branży odzieżowej, obuwniczej i galanteryjnej.

W październiku 2012 roku Ptak Centrum Handlowe wzbogacił się o kolejny obiekt – Ptak Outlet, największy outlet w Polsce. Jest to kolejny etap rozwoju Holdingu.

W najbliższym czasie Holding Ptak zamierza realizować kolejne etapy rozwoju innowacyjnego projektu inwestycyjnego Ptak Expo.