W połowie listopada 2013 roku rozpoczęto pierwsze prace związane z budową centrum handlowego Podium w Oławie.

Jak poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele inwestora – spółki Westrick Investments wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu zaplanowano na 26 listopada 2013 roku.

Centrum Handlowe Podium Oława będzie miało 8,7 tys. mkw. powierzchni handlowej i 11,6 tys. mkw. pow. brutto. Obiekt zostanie zlokalizowany w sąsiedztwie ulic Nowy Otok i Południowej.

Otwarcie obiektu jest planowane na maj 2015 roku.

W galerii znajdzie się 40 sklepów oraz punktów handlowo-usługowych w tym m.in. multipleks z 5 salami kinowymi. Pozostałymi głównymi najemcami będą: duży market budowlany, supermarket, duży sklep RTV oraz jak poinformowano, duża marka odzieżowa. W centrum znajdą się również mniejsi, wyselekcjonowani najemcy z branży handlowo-usługowej oraz gastronomicznej.

Inwestorem obiektu jest firma Westrick Investments, która wraz z partnerami obejmie kierownictwo nad podstawowym etapem budowy fundamentów. Następnie inwestycja zostanie przejęta przez wyłonionego w przetargu głównego wykonawcę.

Westrick Investments sp. z o.o. jest pośrednio własnością holenderskiej rodziny, która umożliwiła szybki finansowy start tego projektu. Grunt, na którym budowane będzie centrum wraz ze wszelkimi prawami jest w tej chwili własnością Westrick.