Galeria Amber

W realizowanej przez Echo Investment Galerii Amber, otwarte zostanie największe centrum fitness w Kaliszu należące do sieci Fabryka Formy.
Klub fitness Fabryka Formy w Galerii Amber będzie dysponował powierzchnią ponad 1,3 tys. mkw.

– Bardzo cenimy sobie podjętą współpracę. Inwestycja realizowana przez Echo Investment stanowi gwarancję wysokiej klasy obiektu i partnerskich relacji. Fabryka Formy otwierając każdorazowo klub fitness w centrum handlowym docenia wagę współpracy z inwestorem. Strategia naszej firmy przewiduje m.in. inicjowanie przedsięwzięć propagujących zdrowy styl życia. Liczymy na to, że uda nam się to również zrealizować w Kaliszu – powiedziała Alicja Liczba, dyrektor Marketingu i PR w Fabryce Formy.

– Cieszymy się, że największy klub fitness w Kaliszu powstanie właśnie w Galerii Amber. Fabryka Formy to doświadczona i znana marka w Wielkopolsce, która jest gwarancją usług na wysokim poziomie – dodał Michał Banasik, Leasing Manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Fabryka Formy SA od 2009 roku prowadzi działalność w obszarze fitness i wellness. Od 2011 roku jest notowana na rynku NewConnect. Przyjęty model biznesowy zakłada budowę nowoczesnej sieci centrów fitness pod nazwą Fabryka Formy. Obecnie sieć ma cztery kluby fitness zlokalizowane w Wielkopolsce.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33 500 mkw. Realizacja inwestycji odbywa się zgodnie z harmonogramem. Proces komercjalizacji inwestycji dobiega końca i wynosi 95 proc. Podpisano już umowy z kluczowymi najemcami: hipermarketem E.Leclerc, kinem Helios, H&M, C&A, New Yorker, RTV Euro AGD, Reserved, House, Deichmann, Mohito, Cropp Town, Sinsay, Matras, CCC, Rossmann, 4F, Adidas, Reebok, Nike, Puma, Smyk, Empik, Lee Wrangler. W obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1 000 miejsc parkingowych.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.