Sklep Media Expert
Sklep Media Expert

Rok 2013 był bardzo dynamiczny pod względem otwarć dla sieci elektromarketów Media Expert. Spółka Terg SA, jak poinformował zarząd, zrealizowała wszystkie zamierzenia zakładanej ekspansji.

– Przekroczyliśmy nawet zakładaną ilość otwarć, czyli 50. W 2014 roku planujemy zmodernizowanie i otwarcie około 120 elektromarketów – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Marcin Żakowski, dyrektor ds. nieruchomości, Terg SA.

– Jeśli chodzi o lokalizacje, to największy potencjał upatrujemy w miastach do 100 tys. mieszkańców. Interesują nas atrakcyjne lokale wolnostojące, ale także oczywiście te w galeriach, centrach i parkach handlowych. Strategia rozwoju sieci na lata następne to dynamiczny rozwój i wzrost o 30 procent, jak co roku – podkreśla Marcin Żakowski.

Ostatnio, jak już informowaliśmy, Terg SA oddał do użytku nowy sklep w CH Brama Pomorza w Chojnicach. Salon ma 1, 5 tys. mkw. powierzchni i obsługuje go 20 pracowników.

Jeszcze w listopadzie i grudniu 2013 roku spółka planuje otwarcia m.in. w Brzegu, Mławie, Rabce, Grójcu, Nowym Dworze Mazowieckim.

Podsumowując, Terg SA dotychczas w 2013 roku oddał do użytku łącznie niemal 64,8 tys. mkw. powierzchni sprzedaży.

Media Expert to sieć elektromarketów, specjalizująca się w dostarczaniu klientom sprzętu RTV i AGD, multimediów, laptopów, sprzętu fotograficznego, smartfonów. Właścicielem wszystkich elektromarketów jest firma Terg SA. Obecnie w sieci działa ok. 270 sklepów w Polsce.