Budowa Galerii Bronowice
Budowa Galerii Bronowice

20 listopada z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie otrzymała decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego. Tym samym,  już za 10 dni, mapa krakowskich centrów handlowych oficjalnie wzbogaci się o nowy adres: Stawowa 61. To właśnie wtedy, 30 listopada, pierwszych swoich klientów powita Galeria Bronowice.

Galeria Bronowice, o powierzchni ok. 60 tys. mkw. GLA, usytuowana jest w północnej części Krakowa, w miejscu, w którym krzyżują się istotne szlaki komunikacyjne regionu. Stanowi ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części miasta, stwarzając nową, atrakcyjną i kompleksową ofertę dla klientów.

Dzięki przebudowie układu komunikacyjnego, Galeria Bronowice ma wygodne połączenie z centrum miasta, portem lotniczym w Balicach, autostradą A4 oraz okolicznymi miejscowościami. Do dyspozycji przyjeżdżających oddanych zostanie 2 800 bezpłatnych miejsc parkingowych na 3 kondygnacjach: -1 (1800 samochodów), +1 (powierzchnia nad Auchan, 500 samochodów), +2 (na dachu, nad parkingiem +1a , na 500 samochodów).

Galeria Bronowice proponuje nową jakość centrum handlowego: klienci odnajdą tu, obok mody, także coś więcej – sztukę i rozrywkę. Pojawią się sklepy znanych i lubianych marek, ale też specjalna propozycja rozrywkowo – kulturalna, inna niż w pozostałych krakowskich centrach handlowych. Będzie tu również funkcjonować Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa. To pierwsza tego typu placówka w Krakowie, umiejscowiona na terenie centrum handlowego. W nowej lokalizacji UMK będzie można załatwić m.in. kwestie związane z wyrobieniem dowodu osobistego czy rejestracją pojazdu. Na wszystkich chętnych czeka również wyposażony w podstawowe narzędzia pracy wygodny punkt coworkingowy, gdzie w ciszy i spokoju będzie można popracować.

– Galeria Bronowice, obok realizacji swoich podstawowych komercyjnych celów, wyznaczyła sobie szczególną misję. Jest nią szeroko pojęta promocja sztuki w jej różnych aspektach. Pragniemy ją realizować poprzez zmniejszanie barier dostępności tzw. sztuki wyższej dla szerokiego grona odbiorców. Naszą propozycją mającą służyć temu skracaniu dystansu jest „wyprowadzenie” sztuki z klasycznych instytucji, powołanych do jej promowania, do miejsca odwiedzanego masowo przez publiczność – do galerii handlowej. Poprzez współpracę z partnerami o takiej renomie, jak Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie czy Muzeum Narodowe, chcemy pokazać klientom, że sztuka może być bliska każdemu z nas, że można się nią bawić, smakować ją, a przede wszystkim – rozumieć i czuć – powiedziała Iwona Sitko, Dyrektor Galerii.

W nowym krakowskim centrum handlowym pojawi się ponad 200-metrowy lokal Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: „Akademia w Galerii Bronowice”. Klienci będą mogli zapoznać się tu z twórczością zarówno kadry uczelni, jak i jej studentów. Będzie to szerokie spectrum: od obrazów czy rzeźb, po prezentacje multimedialne. Przewidziano również liczne zajęcia – lokal będzie tętnił życiem, zmieniał ekspozycje, wciągał klientów do współpracy i integrował.

W Galerii Bronowice swój punkt otworzy także, pod nazwą „Galeria Forum”, Muzeum Narodowe. Mieszcząca się na I piętrze Galeria Forum będzie miejscem prezentacji sztuki, działalności edukacyjnej, a także spotkań i promocji Muzeum Narodowego w Krakowie.

We współpracy z kinem Mikro działać będzie również mini kino studyjne, na około 20 – 30 miejsc. „Mikro w Galerii” wyświetlać będzie wartościowy, off-owy repertuar: kino europejskie, artystyczne, nagradzane na festiwalach.

Już w połowie grudnia wszyscy chętni będą mogli odwiedzić te miejsca.

W Galerii Bronowice pojawią się sklepy – odzieżowe, takie jak m.in Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay, Carry, Orsay, Diverse, Promod, Vissavi, Lavard, Takko Fashion, wyposażenie domu – m.in. pierwszy w Krakowie H&M Home, Home&You, z obuwiem – m.in. Deichmann, Centro, CCC, Ryłko, Lumi, sportowe – m.in. Intersport, Salewa, 4F, City Sport, z biżuterią – Jubitom, Yes, Łodzińscy, Ambre Art. Wśród najemców znalazł się największy w Polsce jednopoziomowy hipermarket Auchan oraz elektromarket Saturn. Na odwiedzających Galerię czeka również szeroka oferta restauracyjna (FoodCourt został już wynajęty w 100 proc., pojawią się tu m.in. Sphinx, Mc Donald’s, KFC, Subway, AKASAKA).

W Galerii Bronowice pojawi się szereg udogodnień i atrakcji, zarówno dla dzieci, jaki dorosłych.

Jednym z ważnych miejsc będzie Biblioteka położona na antresoli na I piętrze. Znajdzie się tu ponad 500 pozycji. Na 1 piętrze będzie również Pokój Gier Planszowych. W Galerii Bronowice powstała Sala Gier Video – na chętnych czekają cztery w pełni wyposażone stoiska do gier, każde z prawie 60-calowym plazmowym telewizorem, konsolami Xbox lub PlayStation. Naprzeciw Auchan, będzie iFoot Kids – interaktywny plac zabaw dla dzieci. To nowa multimedialna atrakcja składająca się z reagującej na ruch i dotyk interaktywnej podłogi oraz wielodotykowego stolika – pada. W Galerii znajduje się także Kinderplaneta – prawie 500-metrowa strefa, z kulkowymi basenami, zjeżdżalniami, małpim gajem i mnóstwem innych atrakcji dla dzieci. O ich bezpieczeństwo i dobrą zabawę zadba profesjonalny personel.