Zarząd spółki Intersport Polska SA podjął decyzję o odstąpieniu od zawartej umowy najmu lokalu w centrum handlowym Focus Mall w Gliwicach. Z powodu niewykonania przez spółkę Focus Park Gliwice sp. z o.o. podstawowych obowiązków wynikających z zawartej umowy. Umowa została zawarta w 2006 roku.

Obiekt Focus Mall Gliwice jest inwestycją planowaną przez spółkę Parkridge Retail Development. Firma zajmuje się planowaniem i budową galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall w miastach średniej wielkości. Pierwsze w Polsce obiekty tego typu zostały otwarte w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim. Obecnie centra handlowe zostały przejęte przez fundusz Aviva. Kolejne inwestycje Focus Mall miały być zlokalizowane w: Pile, Gliwicach, Jeleniej Górze, Starogardzie Gdańskim, Ostrowie Wielkopolskim oraz Tomaszowie Mazowieckim.

Intersport Polska SA obchodzi w 2013 roku jubileusz 25-lecia działalności firmy na polskim rynku artykułów sportowych. Spółka (dawniej: Maks Sport) posiada w 21 miastach 32 salony. Łączna powierzchnia sklepów przekracza 34 tys. mkw.

W listopadzie 2013 roku planowane jest uruchomienie nowego sklepu w Galerii Bronowice – drugim co do wielkości centrum handlowym w Krakowie.