Centrum outletowe Factory Kraków oddaje nowe przestrzenie dla klientów – pokój coworking, salon zabaw Kinderplaneta oraz nową Galerię Marki.

Factory Kraków stworzyło dla swoich klientów bezpłatną przestrzeń do pracy. W lokalu coworking udostępnione zostały 24 stanowiska pracy – fotele przy biurkach i wygodne sofy. Pomieszczenie zostało zaprojektowane tak, by umożliwić podłączenie do prądu np. laptopa. W pokoju coworkingowym, klienci mają dostęp do darmowego Wi-Fi.

Pokój, jak poinformował zarząd obiektu, powstał w odpowiedzi na coraz częstsze zapotrzebowanie na przestrzenie „wspólnej pracy”, gdzie można wynająć biurko, skorzystać z internetu, urządzeń biurowych i pracować niezależnie, aczkolwiek w towarzystwie innych samozatrudnionych.

Factory tworząc strefę coworkingu dostosowuje swoją ofertę do potrzeb klientów i światowych trendów. W Krakowie jest kilka takich sal, jednak wszystkie są płatne. Koszt wynajmu miejsca przy biurku to ok. 300-500 zł za miesiąc. Biurko lub salkę konferencyjną można też wynająć na godziny. Przestrzeń coworking w Factory jest natomiast udostępniona bezpłatnie. Można z niej korzystać bez ograniczeń codziennie, w godzinach otwarcia centrum.

– Biura coworkingowe to także istotne miejsce dla kobiet, które wychowują dzieci i pracują na zlecenia w swoich domach. Ich życie cechuje nieregularność, a rytm wynika z tego, na co mogą sobie pozwolić, chcąc łączyć obowiązki zawodowe z wychowaniem dzieci – mówi Anna Kusior, koordynator ds. marketingu w Factory Kraków.

Factory Kraków wychodzi naprzeciw także oczekiwaniom dzieci i ich rodziców. Nowym miejscem, stworzonym z myślą o dzieciach jest Kinderplaneta – plac zabaw dla dzieci.

Dodatkowo w Factory Kraków uruchomiono Galerię Marki – wyjątkowe miejsce w centrum, stworzone pod wystawy młodych krakowskich artystów. Na ustawionych w sali manekinach prezentowane są ubrania zaprojektowane przez absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

– Wystawy bardzo mocno wpisują się w charakter Galerii Marki, której głównym przesłaniem jest zachęcenie do manifestacji stylu. Wystawcy prac to osoby, mające jasno określony styl i umiejące się za jego pośrednictwem wyrazić w różnych rodzajach sztuki – tłumaczy Anna Kusior-Jabłońska.

Factory Kraków i Futura Park to połączenie parku handlowego i outletu w jednym miejscu. Centrum zlokalizowane jest w Modlniczce w pobliżu północo-zachodniej granicy Krakowa, przy zjeździe z autostrady A4, zaledwie 15 minut od centrum miasta. Kompleks jest zarządzany przez Neinver Asset Management.