23 listopada br. kompleks, w którym funkcjonują hipermarket Tesco oraz market budowlany OBI, powiększy się o kolejnych 11 sklepów.

Budowa kompleksu rozpoczęła się pod koniec 2011 roku. Wraz z ukończeniem trzeciej, ostatniej fazy projektu, Multishop w Sochaczewie wzbogaci się o 11 nowych najemców, wśród których znajdą się: Jysk, RTV Euro AGD, Pepco, Deichmann, CCC, Takko, Martes Sport, Hebe i Olewnik. Dodatkowo klienci będą mieli do dyspozycji punkt sieci Kolporter, pralnię oraz sklep mięsny. Łączna powierzchnia, jaką zajmą nowi najemcy to prawie 4,5 tys. mkw.

Park handlowy Multishop znajduje się w Sochaczewie, około 60 km na zachód od centrum Warszawy. Inwestycja zlokalizowana jest przy drodze krajowej nr 2 prowadzącej do Poznania, której fragment został poddany modernizacji specjalnie na potrzeby ułatwienia dojazdu do obiektu. Dla potrzeb klientów oddany został do dyspozycji również parking na 600 miejsc, z którego zaprojektowano bezpośrednie, oddzielne wejścia do każdego ze sklepów. Multishop Sochaczew dysponuje łączną powierzchnią około 20 tys. mkw. Inwestorem jest Spółka McKinlay Development.

– Multishop w Sochaczewie wyróżnia się znakomitą lokalizacją i dogodnym dojazdem. Nowi najemcy uzupełnią ofertę kompleksu i podniosą jego atrakcyjność. Od kilku lat wśród deweloperów obserwujemy wzrost zainteresowania budową parków handlowych, które są ciekawą alternatywą dla małych galerii handlowych w miastach o takim położeniu jak Sochaczew. Cieszymy się, że właśnie taki koncept handlowy dołączył do naszego portfolio. Pokazuje to zapotrzebowanie na profesjonalne usługi zarządcze świadczone przez zewnętrzne firmy dla tego typu obiektów oraz jest bezpośrednią konsekwencją decyzji o umacnianiu naszej pozycji na rynku obiektów handlowych – powiedziała Aneta Rogowicz-Gała, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami, Cushman & Wakefield.

Usługi zarządcze dla właściciela Multishop Sochaczew będzie świadczył dział Zarządzania Nieruchomościami międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. W tej chwili firma zarządza nieruchomościami komercyjnymi o łącznej powierzchni 500 tys. mkw., na które składają się nowoczesne nieruchomości biurowe, handlowe oraz przemysłowo-magazynowe.