Po Portugalii i Belgii, przyszedł czas na Polskę, która została włączona w ważny proces zmian w Grupie Muszkieterów. Marek Feruga, na prośbę Marka Legranda, Prezesa ITM Entreprises oraz jego Zarządu, z dniem 5 listopada 2013 roku, dołączył do władz tej spółki. Tym samym przekazał on dotychczas sprawowaną funkcję prezesa zarządu Grupy Muszkieterów w Polsce, Patrickowi Renault. Obok Patricka Renault skład Zarządu uzupełnia dwóch zastępców w osobach: Macieja Misana i Piotra Rybajczyka. Funkcję członka Zarządu pełnić będzie również Janusz Bartkowiak.

Proces internacjonalizacji zakończy, już za kilka miesięcy, wybór Polaka na członka Zarządu Spółki Cywilnej Muszkieterów. Skład Zarządu Grupy Muszkieterów w Polsce:

Patrick Renault (Prezes) prowadzi aktualnie dwa punkty sprzedaży Intermarché w Regionie Paryskim.

Do tej pory sprawował wiele odpowiedzialnych funkcji w ramach Grupy Muszkieterów. Był oddelegowany do prac nad przyłączeniem Portugalii i Belgii do Regionów Europejskich Muszkieterów, a od kwietnia 2013 r. pełnił funkcję członka Zarządu Grupy Muszkieterów w Polsce.

Maciej Misan (wiceprezes) jest jednym z pierwszych Muszkieterów w Polsce. Był właścicielem sklepów Intermarché w Lesznie i Kościanie. W grudniu otworzy punkt sprzedaży w Luboniu. Wcześniej był Prezesem Grupy Muszkieterów w Polsce, członkiem Zarządu Dyrekcji Handlowej Intermarché, a także odpowiadał za Zarządzanie Nieruchomościami.

Piotr Rybajczyk (Wiceprezes) od 2004 wraz z żoną, jest właścicielem supermarketu Bricomarché w Kluczborku. W ramach działań na rzecz centrali Grupy Muszkieterów odpowiadał za logistykę, a także pełnił funkcję członka Zarządu Dyrekcji Handlowej Bricomarché oraz członka Zarządu Grupy w Polsce.

Janusz Bartkowiak (członek zarządu) z Grupą Muszkieterów związany jest od 1997 roku. W jej zarządzie zasiada od 2010 roku. Jest również osobą odpowiedzialną za rekrutacje i szkolenia franczyzobiorców. Wcześniej pełnił funkcję Szefa Działu Ekspansji oraz Logistyki. Jest właścicielem dwóch sklepów Intermarché: w Głogowie i w Nowej Soli.

ITM Entreprises – holding finansowy i prawny Grupy Muszkieterów, pełni funkcję kierownictwa operacyjnego i strategicznego w stosunku do wszystkich jednostek Grupy w Europie. Spółka Cywilna Muszkieterów podmiot, który jest własnością 1200 spośród 3000 niezależnych właścicieli, zrzeszonych w ramach Grupy Muszkieterów. Spółka jest gwarantem przyszłości grupy. Ma za zadanie określać cele średnio- i długoterminowe oraz przygotowywać plany perspektywiczne. Spółka Cywilna Muszkieterów odpowiada za przestrzeganie wartości Grupy.

Grupa Muszkieterów to sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem 230 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 196 supermarketów Intermarché i 92 Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska.

Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: w Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2012 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły ponad 39 miliardów euro.