Tomasz Basiński, wiceprezes zarządu Eurotel SA
Tomasz Basiński, wiceprezes zarządu Eurotel SA

– Oficjalnie sklep internetowy iDream.pl ruszył w listopadzie. Natomiast nieco wcześniej, we wrześniu, uruchomiliśmy tzw. wersję beta, czyli de facto „zarys sklepu”, bez wielu funkcjonalności takich jak pozycjonowanie, czy wtyczki. Ale zależało nam na tym, by klienci zainteresowani ofertą sieci iDream przyzwyczajali się już do adresu iDream.pl, ich opinie na tym etapie były zresztą pomocne w przygotowywaniu finalnej wersji sklepu – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet.pl Tomasz Basiński, wiceprezes zarządu Eurotel SA.

– iDream.pl jest licencjonowanym sklepem z produktami Apple, w którym staraliśmy się umieścić rozwiązania ułatwiające zakupy klientom. Na nowym „silniku”; dostępne są nie tylko standardowe płatności typu przelew, ale również za pomocą kart kredytowych, płatniczych oraz sprzedaż ratalna. Zamówiony produkt można odebrać bezpłatnie w salonie stacjonarnym, w Paczkomatach lub otrzymać przesyłką kurierską.

– Mamy zbliżone produkty oraz cenę do innych sklepów. Jednak staramy się wygrywać rynkową batalię wieloma innymi atutami. Wprowadzając funkcjonalności musieliśmy zachować pewne standardy, które wymagane są dla autoryzowanych sklepów Apple. Dlatego np. wizualnie różnimy się – na plus – od większości sklepów internetowych, dopracowaliśmy bardzo użyteczność sklepu (m.in. nawigację, proces zakupowy, wyszukiwanie produktów). Oczywiście ważne jest także to, że oferujemy sprawdzone i homologowane produkty na rynek polski. I dzięki temu mamy w większości bardzo pozytywne reakcje i opinie ze strony naszych klientów i użytkowników Facebooka.

– Sklep internetowy iDream.pl jest produktem stworzonym przez renomowane firmy zewnętrzne o bogatym i uznanym doświadczeniu w branży. Profil sklepu na Facebooku moderuje natomiast agencja wyspecjalizowana w tej dziedzinie.  Pracownicy naszych salonów uczestniczą dodatkowo w animacji tego kanału. Dla użytkowników Facebook prowadzamy różne promocje, oferty i konkursy.Mieliśmy specjalną ofertę na iPhony, teraz realizujemy program rabatowy dla pierwszych klientów w związku z nową odsłoną sklepu. Dostępny będzie również program lojalnościowy dla stałych klientów i robiących zakupy za większe kwoty.

– W naszych punktach zarówno stacjonarnych i internetowym działa infolinia, gdzie możemy uzyskać wszelkie informacje i porady o produktach. Natomiast informacje na Facebooku podzieliliśmy na dwa obszary: dotyczące spraw technicznych i społecznościowych.

– Plany rozwoju sieci sklepów stacjonarnych mamy skonkretyzowane. Obecnie posiadamy dwa salony Apple Premium, a w I połowie przyszłego roku, planujemy otwarcie kolejnych trzech. A w tych miejscach, gdzie nas nie będzie stacjonarnie, klienci zawsze będą mogli skorzystać z oferty online, czyli właśnie sklepu iDream.pl – dodał Tomasz Basiński.

W październiku Eurotel SA uruchomił salon sprzedaży iDream w Olsztynie, w galerii handlowej Centrum Aura. Wcześniej, w czerwcu, otwarty został salon w Bydgoszczy. W obu salonach iDream znajdują się pełna oferta produktów Apple oraz oprogramowanie i oryginalne akcesoria.

Grupa telekomunikacyjna Eurotel SA jest od 7 lat notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Posiada znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym obsługując łącznie 350 punktów sprzedaży, w tym T-Mobile (170 punktów) i PLAY (110 punktów) oraz sieć Telewizji „n” z 70 punktami. Sieć sprzedaży tworzona jest w oparciu o własne placówki jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dealerskich. Eurotel SA buduje również sieć punktów franczyzowych w oparciu o współpracę bezpośrednio z operatorami. Jest również jednym z dystrybutorów produktów pre-paid takich jak „T-Mobile na kartę” oraz „Heyah”. W skład Grupy Eurotel wchodzi także MediaSystem Sp. z o.o. zajmująca się telesprzedażą i obsługą call center.