Jak ustaliła redakcja Retailnet firma Holy Fashion Group, do której należy marka ekskluzywnej odzieży Joop!, planuje rozwój sieci salonów w Polsce opartych o franczyzę. Obecnie jedyny sklep Joop! z aktualną kolekcją działa w warszawskiej Galerii Mokotów. W centrum Fashion House w Piasecznie pod Warszawą działa jedyny w naszym kraju sklep outletowy marki.

Najbliższe otwarcie salonu Joop! zaplanowano w Polsce na przełomie listopada i grudnia 2013 r. Znajdzie się on w warszawskim Centrum Handlowym Złote Tarasy. Holy Fashion Group planuje jednak dalszą ekspansję marki w naszym kraju.Firma planuje w przyszłości otworzyć salony Joop! w największych miastach naszego kraju – Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

Obecnie wszystkie działające salony marki w Polsce, a także przyszły w Złotych Tarasach należą do firmy Brand Company, która otwiera sklepy Joop! na zasadzie franczyzy. Przedstawiciele Holy Fashion Group w rozmowie z Retailnet potwierdzili jednak, że wciąż poszukiwani są kolejni partnerzy zainteresowani franczyzą Joop!.

– Ze względu na specyfikę polskiego rynku jesteśmy skoncentrowani na poszukiwaniach lokali przede wszystkim w centrach handlowych. Wielkość lokalu jaki jest akceptowany dla marki Joop! to minimum 140 mkw., gdy mówimy o obu liniach odzieży – męskiej i damskiej. W przypadku jednej linii to minimum 100 mkw. – mówią dla Retailnet przedstawiciele Holy Fashion Group.

Joop! to niemiecki brand odzieżowy powstały w 1981 roku. Jego założycielem jest projektant Wolfgang Joop, bardzo znana osobowość w świecie mody. Marka znana jest z wysokiej jakości kolekcji męskich, kolekcji damskich, obuwia, toreb, bielizny i innych modowych akcesoriów, a także z okularów, biżuterii, zegarków czy perfum.

Marka Joop! należy do grupy odzieżowej Holy Fashion Group. Na świecie produkty Joop! dostępne są w niemal 3500 sklepach monobrandowych i multibrandowych (m.in. w sieci Peek & Cloppenburg) głównie na terenie Europy Zachodniej. Do spółki Holy Fashion Group poza Joop! należą także marki Strelsson oraz Windsor.