Google planuje rozszerzyć ofertę e-booków po polsku dostępnych w platformie Google Play. Obecnie Google polska prowadzi rozmowy z kolejnymi wydawcami. Jak zapowiada firma, w najbliższym czasie w ramach platformy mają pojawić się cztery tysiące nowych tytułów po polsku.

Obecnie w ofercie Google Play można znaleźć książki trzech polskich wydawnictw – „Drageus”, „E-bookowo” i „12 posterunek”. „Pracujemy nad tym, by wprowadzić w najbliższym czasie tysiące książek wydawnictw, które już podpisały z nami umowy, część tych tytułów już teraz jest dostępna w Google Play. Poza tym klienci Google Play mają dostęp do milionów książek w takich językach jak angielski, francuski, niemiecki i kilku innych” – informuje Piotr Zalewski, rzecznik Google Polska.

Platforma Google Play wystartowała w lipcu 2013 r., pierwsze polskie tytuły pojawiły się niedługo po starcie. „Platforma jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych sprzedażą e-booków za pośrednictwem Google Play. Doszło do spotkania z przedstawicielami szeregu znaczących polskich wydawców, podpisaliśmy nowe umowy i niebawem w serwisie pojawią się książki kolejnych polskich wydawnictw.” – mówi Piotr Zalewski.

Na razie firma nie ujawnia, z którymi polskimi wydawnictwami prowadzi rozmowy ani tego, czy któreś z nich zdecydowały się już na współpracę. „Trzeba pamiętać, że wydawnictwa, które chcą z nami współpracować, po podpisaniu umowy muszą dostosować m.in. technicznie swoje e-booki i bazę tytułów dla nowej platformy, a ten proces chwilę trwa.” – tłumaczy Piotr Zalewski.