Google online retailing

Zaszły znaczące zmiany w Google Shopping. Zmodyfikowano tryb wyszukiwania, listę zakupów oraz wprowadzono zdjęcia produktów, które można obracać o 360 stopni.

Zmiany dotyczą wersji na komputer, komórkę i tablet. Wprowadzono je jeszcze przed nadchodzącym sezonem świątecznym, ponieważ w tym roku 89% amerykańskich klientów planuje kupować prezenty online. Wprowadzone zmiany nie są jednak związane tylko z sezonem świątecznym, staną się stałym elementem Google Shopping.

Udoskonalona wyszukiwarka pozwoli użytkownikowi skupić całą uwagę na konkretnych produktach. Klikając na produkt, klienci widzą szczegóły: rozmiary, kolory, opisy oraz dostępność w pobliskich sklepach. Gdy użytkownik zlokalizuje już przedmiot, który spełnia niemal wszystkie kryteria, może zlecić wyszukiwarce wyszukanie podobnych produktów.

multiplesv2
Zmodyfikowana wyszukiwarka Google Shopping

Gdy produkt jest już wybrany, może zostać dodany do tymczasowej listy zakupów tak, aby użytkownik mógł na jednym ekranie porównać różne przedmioty, a także podzielić się pomysłami z rodziną i znajomymi. Tymczasowe listy zakupów są również wygodne dla tych, którzy kupują wiele produktów. „Lista tymczasowa jest teraz widoczna w górnej części witryny, gdy użytkownik przegląda Google Shopping. W miarę jak znajduje kolejne przedmioty, może wykreślać poszczególne produkty z listy zakupów” – czytamy na blogu Google. Produkty na tymczasowej liście opatrzone są zdjęciami, informacjami dodatkowymi oraz ceną.

table-scratchpad-small
Lista zakupów Google Shopping

Ostatnią z wprowadzonych zmian jest widok produktu. Przedmiot można wirtualnie obrócić o 360 stopni, co pozwala dokładnie obejrzeć go z każdej strony. Rekompensuje to brak możliwości osobistego kontaktu z produktem. „Interaktywne zdjęcia mają jak najlepiej zastąpić możliwość dotknięcia i obejrzenia produktu w sklepie” – czytamy na blogu firmy.

Lego2500
Interaktywne zdjęcia

Przed nadchodzącym sezonem świątecznym Google sporządziło kilka własnych tymczasowych list zakupów. Znajdują się na nich popularne prezenty w takich kategoriach jak zabawki czy sprzęt elektroniczny, gadżety Google i Android, przeznaczone zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.