Galeria Askana
Galeria Askana

Na przełomie listopada i grudnia 2013 roku w Galerii Askana w Gorzowie zostanie otwarty nowy supermarket sieci handlowej – Biedronka. Zlokalizowany na parterze galerii sklep zajmie powierzchnię 1,2 tys. mkw.

– Decyzja o zmianie dotychczasowego operatora spożywczego była podyktowana jego niestabilnością oraz wrażeniem, że zawiódł naszych klientów, którzy nie znajdowali tam oferty jakiej poszukiwali. Dlatego podjęliśmy decyzję o związaniu się z siecią najbardziej w Polsce lubianą, posiadającą nie tylko najlepszy wizerunek spośród polskich sieci handlowych, ale też sprawdzone standardy w zakresie oferowanego asortymentu – komentuje Grzegorz Mroczek – V-ce President CREAM.

Operatorem spożywczym w Galerii Askana do tej pory była sieć Chata Polska.

O jakości i sprawności nowej sieci handlowej w Galerii Askana świadczy też tempo w jakim przygotowuje ona  swój supermarket do otwarcia. Inauguracja nastąpi w ciągu najbliższych trzech tygodni  co pozwoli zdążyć z ofertą przed zbliżającymi się świętami.

– Tak sprawdzony operator spożywczy jakim jest supermarket Biedronka to bardzo dobra wiadomość dla naszych klientów. Korzystając z dotychczasowych ponad stu sklepów Galerii Askana i mogąc kupić na miejscu sprawdzone produkty spożywcze, będą po prostu oszczędzać czas – zauważył Bartłomiej Bujnowski – manager ds. marketingu Galerii Askana. – Zwłaszcza w kontekście zbliżających się świąt pełna atrakcji Galeria Askana i świetnie wyposażony w artykuły spożywcze supermarket pasują do siebie – dodał.

Biedronka to największa sieć sklepów detalicznych w Polsce posiadająca ponad 2,2 tys. sklepów w ponad 800 lokalizacjach. Firma zatrudnia ponad 45 tys. pracowników.

Jeronimo Martins – właściciel sieci Biedronka, znajduje się w pierwszej dziesiątce największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej oraz zajmuje czwarte miejsce pod względem osiąganych obrotów w Polsce.

Galeria Askana ma 55 tys. mkw. powierzchni całkowitej, 18 tys. mkw. GLA, na której znajduje się 114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów. Zarządcą Galerii Askana jest CREAM.