Coraz więcej polskich firm decyduje się na rozwój sieci sprzedaży swoich marek w czeskich centrach handlowych. Brandy z naszego kraju pojawiają się w galeriach należących do firmy ECE Projektmanagement.

W CH Arkády Pankrác w Pradze znajdują się salony marek należących do polskiej grupy odzieżowej LPP – Reserved oraz Cropp.

CH Arkády Pankrác jest jednym z najmłodszych i największych centrów handlowych w Pradze. Na jego trzech piętrach o łącznej powierzchni niemal 40 tys. mkw. najmu znajdują się sklepy wielu popularnych marek w tym: Gant, Calvin Klein, Guess by Marciano, Pierre Cardin, DKNY i wielu innych. Obiekt zapewnia do dyspozycji klientów 1100 miejsc parkingowych.

W CH Galerie Vaňkovka w Brnie klienci mają do dyspozycji salon odzieżowy marki Reserved oraz mogą zakupić obuwie w sklepie sieci CCC. Centrum handlowe oferuje swoim klientom 130 sklepów światowych marek, które znajdują się na powierzchni 37 tys. mkw. Zmotoryzowani klienci mogą korzystać z parkingu na 1000 miejsc.

W ostatnich tygodniach w czeskim centrum handlowym Olympia w Brnie otwarto salon z odzieżą marki Cropp, należącą do polskiej spółki LPP. Sklep znalazł się w sąsiedztwie już istniejącego salonu marki Reserved, także należącego do LPP.

Całkowita powierzchnia najmu obiektu wynosi  85 tys. mkw. Galeria Olympia powstawała w kilku etapach między 1998 a 2010 rokiem i obejmuje swoim zasięgiem prawie 1 mln 200 tys. potencjalnych klientów. W odległości do 5 minut od galerii mieszka 27 tys. osób. Okolicę w promieniu od 30 do 45 minut zamieszkuje 550 tys.ludzi.