Alior Bank i Erste Bank oraz firma doradcza Daiwa Corporate Advisory planują sprzedać spółkę Polbita, która prowadzi sieć ponad 260 placówek Drogerie Natura. Kilka firm już wyraziło zainteresowanie – informuje Puls Biznesu.

Według gazety wśród zainteresowanych jest kilka firm m.in.: Hygienika SA, która również prowadzi sieć drogeryjno-spożywczą Dayli, a także sieć perfumerii Douglas.

Alior Bank i Erste Bank zostały właścicielem spółki Polbita pod koniec 2011 roku. Zakupiły udziały od firmy Interchem.

Przypomnijmy, w 2013 roku sieć Natura ma dysponować ponad 400 drogeriami w całym kraju. Będzie to największy konkurent na rynku dla sieci Rossmann. Polbita sp. z o.o. to operator logistyczny tej sieci. W związku z dynamicznym rozwojem sieci drogerii Natura, firma Polbita poszukuje nowych lokalizacji w centrach handlowych i pasażach handlowych. Firma bowiem zapowiada rozwój drogerii w oparciu o system agencyjny. Lokale, w których mogą powstać drogerie sieci, powinny mierzyć od 130 do 250 mkw. powierzchni. Firma zaprasza do współpracy właścicieli lokali, inwestorów, deweloperów, a także pośredników nieruchomości.