MediaExpert najemcą w Galerii Zduńskiej

Capital Park SA, w połowie listopada 2013 roku poinformował o opublikowaniu prospektu emisyjnego i rozpoczął ofertę publiczną. Spółka planuje pozyskać około 210 mln zł brutto, które przeznaczy na dalszy rozwój swoich kluczowych projektów – m.in. Royal Wilanów i ArtNorblin.

Spółka zamierza przeznaczyć m.in. 50 mln zł na inwestycje w Warszawie w Royal Wilanów oraz 10 mln zł na przygotowanie inwestycji ArtNorblin. Pozostała kwota zostanie przeznaczona m.in. na akwizycje.

– Budowa Royal Wilanów została rozpoczęta w sierpniu tego roku i idzie pełną parą. Planowane zakończenie to sierpień 2015 roku. Z kolei na ArtNorblin mamy warunki zabudowy oraz wszystkie uzgodnienia z konserwatorem zabytków, i spodziewamy się w najbliższym czasie pozwolenia na budowę – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Jan Motz, prezes zarządu Capital Park SA.

Royal Wilanów jest projektem wielofunkcyjnym (łączy funkcje biurowe i handlowe), zlokalizowanym przy wjeździe do Miasteczka Wilanów w Warszawie. Łączna powierzchnia najmu Royal Wilanów wynosi 36,707 mkw.

Obecnie, jak poinformował prezes zarządu, Royal Wilanów ma wynajęte ponad 60 proc. powierzchni handlowej, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. – Na tym etapie projektu jest to bardzo dobry wynik – podkreślił Jan Motz.

Art Norblin to także projekt wielofunkcyjny, zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Żelaznej i Prostej, łączący istniejącą zabytkową przestrzeń historycznej fabryki Norblina z nowoczesną architekturą.

– Łączna powierzchnia najmu wynosi 64,164 mkw. Projekt znajduje się obecnie w fazie przygotowań i oczekiwania na decyzję o pozwoleniu na budowę. ArtNorblin ma już pierwszych najemców, mimo, że czekamy jeszcze na pozwolenie na budowę – powiedział Jan Motz.

Capital Park SA to inwestor oraz deweloper działający na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, zajmujący się realizacją i zarządzaniem projektami nieruchomościowymi oraz specjalizujący się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych (ang. opportunistic investor).

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza obecnie portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. mkw., zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street zostało wyodrębnionych do nowo utworzonego, innowacyjnego na polskim rynku Real Estate Income Assets FIZ AN, którym Grupa aktywnie zarządza i w którym posiada 15-procentowy udział.