W galerii Focus Mall Zielona Góra, wchodzącej w skład sieci galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall w Polsce, otwarty został salon obuwniczej marki Badura. Jest on urządzony na 90 mkw. powierzchni na I piętrze obiektu w pobliżu sklepów: 4F, Organique, Wojas oraz biura nieruchomości Dowhan.

Firma Badura, polski producent obuwia, rozpoczęła działalność w Wadowicach w 1982 r. Początkowo był to niewielki zakład rzemieślniczy, w którym produkowano buty w sposób tradycyjny – każda para wykonana była ręcznie. Strategia rozwoju, rozbudowa zakładów i wyposażenie ich w nowoczesne urządzenia sprawiły, że dziś Badura jest jednym z największych producentów obuwia w kraju. Marka Badura słynie z butów dla kobiet i mężczyzn, toreb oraz galanterii skórzanej.

Focus Mall Zielona Góra zbudowany jest w centrum miasta w postindustrialnym budynku fabryki Polska Wełna. Centrum liczy 48 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 29,1 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej ponad 100 sklepów i punktów usługowych. W gronie najemców są m.in.: supermarket Alma, popularne sieci odzieżowe: H&M, C&A, Stradivarius, Reserved, KappAhl, Mohito, Big Star, Medicine, New Yorker, Solar, Simple, Molton, Pierre Cardin, Giacomo Conti, Ecco, sklepy z dodatkami i obuwiem: Parfois, CCC, Wojas, Wittchen, Deichmann, Kornecki, a także Media Markt, Empik oraz wielosalowe kino Ciemna City.

Sieć galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall w Bydgoszczy, Piotrkowie Trybunalskim, Rybniku i Zielonej Górze należą do Aviva Investors.