Pogodne Centrum w Oleśnicy

Zarząd Rank Progress S.A. poinformował, że spółka zależna Emitenta, E.F. PROGRESS XI sp. z o.o. S.K.A. zawarła z BRE Bankiem Hipotecznym umowę kredytu o charakterze budowlano-hipotecznym na kwotę stanowiącącą równowartość 22.709.086,74 zł.

Kredyt zostanie udzielony na sfinansowanie realizacji projektu budowy centrum handlowo-usługowego w Oleśnicy o powierzchni najmu ok. 7,7 tys. metrów kwadratowych, które ma zostać wybudowane wraz z parkingiem na ok 280 miejsc parkingowych. Kredyt zostanie udzielony także na finansowanie ujemnych rozliczeń z zawartych z BRE Bankiem S.A. transakcji typu forward zabezpieczających ryzyko walutowe poszczególnych transz Kredytu. Okres karencji wynosi od dnia podpisania umowy kredytu do dnia 22 września 2014 r. Termin całkowitej spłaty kredytu to 20 września 2029 r.

Jak informowaliśmy w ostatnich miesiącach na terenie Pogodnego Centrum w Oleśnicy, którego inwestorem jest Rank Progress, rozpoczęły się prace związane z montażem dachu. Budowa, jak poinformował inwestor, przebiega zgodnie z planem. Obiekt ma zostać otwarty w pierwszym kwartale 2014 roku.

Na terenie budowy Pogodnego Centrum w Oleśnicy generalny wykonawca kończy przygotowywać główną konstrukcję żelbetonową obiektu oraz rozpoczyna prace związane z montażem konstrukcji stalowej dachu. Równocześnie instalowane są sieci zewnętrzne – kanalizacja deszczowa, sanitarna oraz wodociągowa.

Pogodne Centrum w Oleśnicy jest już w 100 proc. skomercjalizowane. Znajdą się w nim: supermarket spożywczy, market RTV/AGD, sieciowa drogeria, salon z wyposażeniem domu, butiki odzieżowe i punkty usługowe. Generalnym wykonawcą inwestycji w Oleśnicy jest firma Erbud SA.