Mobilna sprzedaż w Empiku
Mobilna sprzedaż w Empiku

Empik jako pierwszy detalista na polskim rynku wprowadza w sklepach stacjonarnych sprzedaż mobilną. W 30 największych salonach Empik w Polsce od 1 grudnia br. na salach sprzedaży pojawią się kasjerzy z tabletami. Dzięki rozwiązaniu, klienci będą mogli wygodniej i szybciej odnaleźć poszukiwany produkt, uzyskać dodatkowe informacje na temat oferty oraz zapłacić za zakupy.

Mobilni kasjerzy-doradcy będą dostępni w całej sali sprzedaży danego salonu. Dzięki specjalnej aplikacji na tablecie sprawnie doradzą klientowi w wyborze produktu, pomogą w jego wyszukaniu, sprawdzą cenę oraz przekażą dodatkowe informacje na temat oferty, a także od razu zrealizują transakcję za pośrednictwem terminala do kart płatniczych.

– Klienci oczekują szybkiej i fachowej obsługi – nie chcą tracić czasu w kolejkach do kas czy na poszukiwanie między półkami sprzedawcy, który odpowie na ich pytania. Stale poszukujemy nowych rozwiązań i narzędzi, dzięki którym proces sprzedaży zostanie maksymalnie skrócony. Sprzedaż mobilna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wskazuje jednocześnie nowy kierunek i standardy na rynku detalicznym w Polsce – mówi Olaf Szymanowski, prezes zarządu Empiku.

Mobilny kasjer Empiku będzie wyposażony w tablet z opcją wyszukania towaru wraz ze sprawdzeniem jego dostępności w danym salonie, jak również w przenośny terminal płatniczy. Na zakończenie transakcji klient otrzyma paragon, a sprzedawca zapakuje zakupy do ekologicznej reklamówki Empiku przy specjalnie zaaranżowanym stanowisku. W ramach transakcji mobilnej klient będzie mógł również skorzystać z aktualnej promocyjnej oferty przykasowej (produkty w obniżonych cenach). Transakcje w kasach mobilnych odbywać się będą wyłącznie przy użyciu kart płatniczych.

Empik od lat śledzi światowe trendy i przenosi  na rodzimy grunt rozwiązania i usługi, które sprawdziły się u międzynarodowych detalistów. Sprzedaż mobilna w takim kształcie z sukcesem funkcjonuje chociażby w Stanach Zjednoczonych. W Polsce to właśnie Empik jako pierwszy zdecydował się wprowadzić nowe rozwiązanie, które już wkrótce ułatwi klientom świąteczne zakupy oraz pozwoli zaoszczędzić czas. Dostępność sprzedawców mobilnych w salonach Empik znacząco przyczyni się do podniesienia komfortu zakupów.

Sprzedażą mobilną zostaną objęte największe salony Empik: Bielsko Biała CH Sfera, Gdańsk Galeria Bałtycka, Gdańsk ul. Podwale Grodzkie, Katowice CH Silesia, Kraków CH Bonarka, Kraków Galeria Krakowska, Kraków Galeria Kazimierz, Lublin Plaza, Łódź Galeria Łódzka, Łódź CH Manufaktura, Olsztyn CH Alfa, Poznań Galeria Malta, Poznań CH Plaza, Poznań Stary Browar, Szczecin CH Galaxy, Szczecin CH Kaskada, Wrocław Magnolia Park, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Wrocław CH Renoma, Wrocław Rynek, Warszawa CH Arkadia, Warszawa Blue City, Warszawa Galeria Mokotów, Warszawa Junior ul. Marszałkowska, Warszawa ul. Nowy Świat, Warszawa CH Promenada, Warszawa Sadyba Best Mall, Warszawa CH Targówek, Warszawa Wola Park, Warszawa Złote Tarasy.

Empik to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku. Już od 65 lat jest stałym elementem kulturalnego krajobrazu Polski. W 188 salonach (stan na początku 2013 r.) Empik oferuje swoim klientom unikalny mix produktów: dziesiątki tysięcy książek, płyty z muzyką, filmy, gry multimedialne, czasopisma, dekoracje do domu, produkty i zabawki edukacyjne, artykuły do relaksu, pielęgnacji i własnego rozwoju, gry planszowe i gadżety podróżnicze a także bilety na różnorodne wydarzenia.