Sieci Pure Jatomi Fitness, Helios oraz Multikino zostały nominowane do nagrody ( kliknij: SCF 2014 Retailers Awards) w kategorii Leisure&Fitness Retailer of the Year 2014. Zwycięzcę w tej kategorii poznamy już w lutym 2014 roku podczas Shopping Center Forum – Winter Edition.

Nominowanych wybrało jury, w składzie Klaudia Woźniak z Colliers International, Magdalena Frątczak z CBRE, Renata Kusznierska DTZ, Ewa Ściubidło z BOIG, Maciej Celmer z Mallson, Piotr Kaszyński z Cushman & Wakefield i Mariusz Czerwiak z Jones Lang LaSalle.

4 lata temu Pure Health & Fitness miał jeden klub fitness, obecnie ma 36 klubów w Polsce. Do sieci Pure Jatomi należy również kilkadziesiąt klubów za granicą (m.in. w Czechach, Bułgarii, Rumunii, Turcji, Indonezji, Malezji). – Pure Jatomi jest czymś więcej niż siłownią. Naszą misją jest propagowanie aktywnego stylu życia, będącego źródłem zdrowia i pozytywnej energii. Na innowacyjną formułę klubów składają się trzy czynniki: nowoczesny, zróżnicowany sprzęt do ćwiczeń siłowych i treningu cardio, najnowsze i najpopularniejsze formy zajęć grupowych prowadzone w przestronnych wnętrzach oraz wykwalifikowana kadra trenerska z międzynarodowym doświadczeniem, która pomaga klubowiczom osiągać wyznaczone cele – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Anna Godlewska reprezentująca Pure Health & Fitness sp. z o.o.

Helios SA rozpoczął działalność w 1993 r. Dzięki rozwojowi organicznemu oraz udanym przejęciom spółka stworzyła ogólnopolską sieć kinową, której obiekty są obecne w 30 miastach w Polsce. Obecnie w ramach sieci działa ponad 30 kin ze 177 ekranami i miejscami dla ponad 38 tys. widzów. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości. Kina Helios są obecne również w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Od 31 sierpnia 2010 roku Helios SA jest częścią Grupy Agora SA.

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów. Obecnie w sieci znajduje się około 30 kin zlokalizowanych na terenie całej Polski. W sierpniu 2010 roku Grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc), a we wrześniu w Wilnie (7 ekranów i 1547 miejsc). Multikino to także sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe.

Ogłoszenie laureata nagrody Multichannel Retailer of the Year 2014 odbędzie się podczas zimowej edycji SCF, (kliknij: Shopping Center Forum), 6 lutego 2014 w warszawskim Hotelu Hilton.