ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce rozpoczyna wdrażanie usługi elektronicznego portfela V.me by Visa. Nowa usługa to proste i bezpieczne rozwiązanie mające na celu wzmacnianie zaufania konsumentów do płatności online oraz zwiększenie liczby transakcji dokonywanych kartami płatniczymi w sklepach internetowych.

W pilotażu V.me by Visa biorą udział pracownicy banku, którzy mogą korzystać z Elektronicznego Portfela ING w wybranych polskich sklepach internetowych. Komercyjne wdrożenie tej usługi planowane jest na początek 2014 roku, kiedy zostanie ona zaoferowana szerokiej grupie klientów oraz będzie realizowana w większej liczbie sklepów.

– Wdrożenie usługi elektronicznej to kolejny krok w realizacji naszej strategii, zakładającej oferowanie wachlarza wygodnych płatności internetowych i mobilnych, dopasowanych do potrzeb klientów. Mamy nadzieję, że usługa przyczyni się do wzrostu transakcji e-commerce i będzie się cieszyć popularnością wśród naszych klientów – mówi Małgorzata Kołakowska, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Polska znajduje się w gronie czterech krajów europejskich, w których portfel elektroniczny V.me by Visa wdrażany jest najwcześniej. Po zakończonych sukcesem pilotażach portfela V.me by Visa zostanie on udostępniony w najbliższych tygodniach przez pierwsze banki w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Informacja o następnych rynkach zostanie ogłoszona w najbliższych miesiącach.

Na tle Europy, w Polsce istnieje duży potencjał rozwoju płatności e-commerce, gdyż – jak wskazują dane Eurostatu za 2012 r. – udział handlu internetowego w całym handlu detalicznym wynosi w Unii Europejskiej średnio 9 proc., podczas gdy w Polsce tylko 3 proc.

Głównymi zaletami Elektronicznego Portfela ING i V.me by Visa jako rozwiązania ułatwiającego płatności e-commerce są wygoda i bezpieczeństwo. Te zalety wynikają m.in. z faktu, że dane karty podaje się jedynie raz, wprowadzając kartę do portfela.

Zarejestrowani użytkownicy Elektronicznego Portfela ING V.me by Visa będą mogli dokonać zakupu w trzech prostych krokach. Poprzez wybranie nowej metody płatności V.me by Visa na stronie sklepu; zalogowanie do Elektronicznego Portfela ING i sprawdzenie danych karty oraz zamówienie i dokonanie płatności.

Do Elektronicznego Portfela ING użytkownik może wprowadzić karty debetowe, kredytowe, przedpłacone oraz charge systemów Visa i MasterCard – wydane przez różne polskie i europejskie banki. Usługa jest bezpłatna.

ING Bank Śląski jest jednym z największych banków w Polsce, który obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i podmioty gospodarcze. Posiada 420 placówek, ponad 770 bankomatów i blisko 730 wpłatomatów.