Po uruchomieniu nowej platformy online Top Secret prowadzącej sprzedaż internetową na Ukrainie, wstępne szacunki wyników sprzedaży w tym kanale w listopadzie są bardzo dobre – informuje spółka Redan SA.

Strona została bardzo dobrze odebrana przez klientów, zbiera wiele pozytywnych recenzji, a wskaźniki potwierdzają dynamikę wzrostów – wzrost zamówień o 190 proc., odwiedzin na stronie o 185 proc. i dynamiki konwersji o 120 proc.

Top Secret również odnotowuje wzrost liczby fanów na profilu społecznościowym Facebook. Od lipca do połowy listopada ich liczba wzrosła z 82,9 tys. do ponad 92,2 tys. Marka, przeprowadzając w tym czasie 2 akcje prosprzedażowe ze specjalnymi rabatami dla fanów, efektywnie wykorzystała narzędzie jakim jest portal społecznościowy do wsparcia sprzedaży i bezpośredniej komunikacji z klientami. Prowadzono tez bardziej „modową” komunikację opartą na kartach stylizacyjnych prezentujących produkty marki w konkretnych zestawach.

Sprzedaż towarów grupy Redan poprzez sklepy internetowe w październiku 2013 r. osiągnęła poziom 2,6 mln zł, co oznacza prawie 2 proc. wzrost w stosunku do października 2012 r. Natomiast za 10 miesięcy sprzedaż wynosiła 22,6 mln zł, co oznacza wzrost o 40 proc. rok do roku.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash i Happy Kids oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach, Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 500 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy Textilmarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.