Grupa Saller buduje Park Handlowy w Nowej Soli

Firma Saller, której korzenie wywodzą się z Weimaru, obecna jest w Polsce od 1998 roku. W tym czasie jej portfolio urosło do ponad 100 tys. mkw. powierzchni najmu, na które przypada kilka parków handlowych, lokalnych centrów typu convenience center, jak i wolnostojących marketów spożywczych i budowlanych (w tym 4 markety sieci OBI). Największym obiektem Grupy Saller w Polsce jest Galeria Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim.

W 2013 roku Grupa Saller otworzyła dwa obiekty handlowe w Polsce: Park Handlowy Szombierki w Bytomiu i Centrum Handlowe w Brzegu. Obydwa obiekty ruszyły w listopadzie.

Park Handlowy Szombierki w Bytomiu został otwarty dla klientów 7 listopada. Na powierzchni prawie 6.300 mkw. wykonano obiekt z 12 lokalami z elementami architektury, nawiązującymi do włoskiego stylu. Do dyspozycji klientów przygotowano parking ze 150 miejscami postojowymi. Całość zlokalizowana jest w dzielnicy Szombierki, w bezpośrednim sąsiedztwie otwartego w marcu 2013 marketu Kaufland. Lokalizacja obiektu umożliwia zarówno dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej (przystanek tramwajowy przy obiekcie), własnym samochodem, jak i dogodny dostęp dla klientów niezmotoryzowanych. Mimo dużych problemów na etapie komercjalizacji otwarcie okazało się wielkim sukcesem, czego dowodem były setki klientów w dniu inauguracji ustawionych w kolejkach jeszcze przed otwarciem sklepów. W dniu otwarcie klienci mieli do swojej dyspozycji ofertę Pepco, Rossmann, Media Ekspert oraz KIK. 20 listopada dołączy Centrum Chińskie, a na przełomie roku dyskont spożywczy nowej sieci Czerwona Torebka. Obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi najemcami, dzięki którym obiekt powinien wiosną 2014 osiągnąć 100 proc. komercjalizację.

Centrum Handlowe w Brzegu jest małym obiektem o powierzchni ok. 3 tys. mkw, zlokalizowanym przy markecie Kaufland. Obiekt, który będzie dysponował mini pasażem, podzielony został na 7 lokali, z których 5 największych jest już wynajętych (Rossmann, Martes Sport, KIK, Media Expert, Brico Mag). Otwarcie obiektu miało miejsce 28 listopada 2013. Obiekt w znaczącym stopniu poszerza ofertę Kaufland. Wspólny parking, dogodny dojazd oraz centralna lokalizacja skłaniają firmę już w obecnym stadium do przyspieszenia prac związanych z rozbudową tego obiektu.

Grupa Saller działa w sektorze nieruchomości komercyjnych od ponad 30 lat, specjalizując się  w formacie retail parków. Firma realizuje projekty (planuje, buduje, wynajmuje, zarządza, utrzymuje) w Niemczech, Czechach, Polsce i na Słowacji.