Umowa najmu
Umowa najmu

Plaza Centers poinformowała w ostatnim raporcie, że ostatnie trzy miesiące, które zakończyły się przed dniem 30 września 2013, zakończono ze stratą na poziomie 90 mln euro. Do kwoty tej wliczono stratę wynoszącą 71,2 mln euro, na którą złożyła się działalność firmy w Indiach, Rumunii, Serbii i Polsce.

Całkowity zysk firmy za ostatnie 9 miesięcy wyniósł 258 mln euro w porównaniu do 442 mln euro, które firma uzyskała na dzień 31 grudnia 2012 r.

Jak pisaliśmy w ostatnich dniach Plaza Centers poinformowała o złożeniu wniosku o postępowanie naprawcze w Sądzie Rejonowym w Amsterdamie w Holandii i przedstawiła plan restrukturyzacji.

Spółka ma możliwość restrukturyzacji długów za zgodą większości swoich wierzycieli. W trakcie całego procesu restrukturyzacji spółka zamierza jak dotychczas kontynuować swoją działalność – podano w komunikacie.

Zarząd Plaza Centers, jak poinformowano, oczekuje, że proces restrukturyzacji zakończy się w terminie sześciu miesięcy. Po realizacji planu spółka będzie w stanie spłacić swoich wierzycieli w całości i zabezpieczyć rentowność swej działalności w przyszłości.

Postępowanie naprawcze ma zapewnić Plaza Centers natychmiastową płynność finansową, co ma być realizowane głównie poprzez odroczenie zobowiązań płatniczych wobec wierzycieli spółki na okres trzech do czterech lat. Plaza Centers dysponuje obecnie 7. centrami handlowymi w Europie i Indiach. Spółka przygotowuje się do realizacji kolejnych ponad 20 projektów.