Otwarcie salonu Media Expert
Otwarcie salonu Media Expert

Spółka Terg SA realizuje plany ekspansji zapowiedziane na ten rok. Od początku 2013 roku firma oddała do użytku blisko 70 nowych sklepów. W planach na najbliższe kilka tygodni są otwarcia kilkunastu nowych obiektów.

– Pod koniec listopada 2013 roku oddaliśmy do użytku nowe elektromarkety w Brzegu, Mławie (w CH Stop Shop) i Grójcu (w Galerii Dekada). Salony mają po 700-800 mkw. powierzchni. Na grudzień zaplanowaliśmy kolejne otwarcia m.in. w CH Tu i Teraz w Ełku (600 mkw. powierzchni), lubelskiej Galerii Olimp (900 mkw.), a także w Nowym Dworze Mazowieckim (700 mkw.) – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Marcin Żakowski, dyrektor ds. nieruchomości, Terg SA.

Kolejne otwarcia przewidziano także w takich miastach jak Wrocław (2 nowe salony), Rabka Zdrój oraz Golub Dobrzyń.

Przypomnijmy, rok 2013 był bardzo dynamiczny pod względem otwarć dla sieci elektromarketów Media Expert. Spółka Terg SA, zrealizowała wszystkie zamierzenia zakładanej ekspansji i oddała do użytku blisko 70 nowych sklepów. W planach na 2014 rok jest zmodernizowanie i otwarcie około 120 elektromarketów.

Spółka największy potencjał do ekspansji widzi w miastach do 100 tys. mieszkańców. – Interesują nas atrakcyjne lokalizacje wolnostojące, ale także oczywiście te w galeriach, centrach i parkach handlowych. Strategia rozwoju sieci na lata następne to dynamiczny rozwój i wzrost o 30 procent, jak co roku – podkreśla Marcin Żakowski.

Podsumowując Terg SA dotychczas w 2013 roku oddał do użytku niemal 64,8 tys. mkw. powierzchni.

Media Expert to sieć elektromarketów, specjalizująca się w dostarczaniu klientom sprzętu RTV i AGD, multimediów, laptopów, sprzętu fotograficznego, smartfonów. Właścicielem wszystkich elektromarketów jest firma Terg SA. Obecnie w sieci działa ok. 270 sklepów w Polsce.