Poczta dostawy towarów

Rosyjski narodowy operator pocztowy połączył siły z największą włoską firmą pocztową. Wspólnie stworzą platformę e-commerce, która ma wspomóc eksport włoskich towarów do Rosji.

Russian Post i Poste Italiane będą obsługiwane przez dostawcę technologii, Selex – ogłosiła firma. Porozumienie zostało podpisane podczas oficjalnej wizyty prezydenta Władimira Putina do Włoch. Postanowienie o współpracy obejmuje stworzenie platformy e-commerce dla klientów Russian Post i Poste Italiane. W efekcie oczekuje się, że wzrośnie liczba eksportowanych do Rosji towarów, a także że wzrośnie jakość usług oferowanych przez rosyjską państwową firmę pocztową.

Platforma będzie oferowała gamę nowych, zintegrowanych usług pocztowych, od płatności po dostawę przesyłek za pomocą EMS, należącego do Poste Italiane dostawcy przesyłek ekspresowych. Nowe narzędzie obejmowało będzie również załatwianie formalności celnych, obsługę klienta oraz zarządzanie siecią. Firmy mają również na celu rozwinięcie połączonej usługi Hybrid Mail na rynku rosyjskim.

W 2013 roku liczba przesyłek wysłanych za pomocą Poste Italiane do Rosji wzrosła z kilku tysięcy do ok 200 tysięcy, według danych Selex.

„Selex ES  ma zaszczyt wspierać współpracę Włoch i Rosji w zakresie logistyki pocztowej” – mówi Fabrizio Giulianini, prezes Selex ES. „Mamy długą tradycję współpracy zarówno z Russian Post, jak też z Poste Italiane i miło nam, że możemy wykorzystać nasze międzynarodowe doświadczenie do poprawienia efektywności oraz wprowadzenia innowacji w obydwu firmach.” – dodał.

Porozumienie ma również ułatwić firmie Selex wykorzystanie biznesowych możliwości, jakie oferuje rosyjski rynek.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EqitmgYWn6o

Selex ES, z siedzibą we Włoszech i Wielkiej Brytanii, specjalizuje się w technologiach informatycznych i elektronice. Jest częścią Finmeccanica S.p.A, wiodącej włoskiej grupy dostarczającej zaawansowane technologie.