Grupa Saller buduje Park Handlowy w Nowej Soli

Grupa Saller zamierza rozwijać się zarówno poprzez akwizycję gotowych lub rozpoczętych obiektów handlowych, jak i klasyczną drogą, tj. od pozyskania odpowiednich terenów inwestycyjnych, poprzez opracowanie projektu, komercjalizację, aż do realizacji. Na rok 2014 i kolejne lata firma zaplanowała aktywność w następujących miastach: Lębork, Nowa Sól, Toruń, Sulechów i Lubań

W 2013 roku Grupa Saller otworzyła dwa obiekty handlowe w Polsce: Park Handlowy Szombierki w Bytomiu i Centrum Handlowe w Brzegu.

Rok 2014 rozpocznie się od otwarcia inwestycji w Lęborku. Jest to centralnie położony mały park handlowy, ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch marketów spożywczych. Obiekt ma łączną powierzchnię 1750 mkw., podzieloną na 4 lokale. Najemcami tego obiektu, którego otwarcie jest zaplanowane na początek marca 2014, będą Pepco, Rossmann, CCC i Takko. Razem z ofertą sąsiedniego Kauflandu i Lidla oraz powstającego na sąsiedniej działce obiektu handlowego całość stworzy swego rodzaju kompleks handlowy.

Park handlowy w Nowej Soli jest siostrzanym projektem zarówno obiektu w Bytomiu, jak i otwartego jesienią 2011 roku parku handlowego w Tarnowskich Górach. Podobieństwa dotyczą zarówno  wielkości – obiekt w Nowej Soli będzie miał ok. 5,6 tys. mkw. powierzchni najmu, jak i  lokalizacji  – w bezpośrednim sąsiedztwie marketu Kaufland. Obiekt w Nowej Soli podzielony został na 13 lokali. Na prawie rok przed otwarciem 80 proc. tej powierzchni jest już wynajęte. W gronie najemców znalazły się takie marki, jak: KiK, Pepco, Media Expert, Rossmann, CCC, Martes Sport. W trakcie finalizacji są umowy z operatorem sieci z branży wyposażenia wnętrz, odzieżowej, obuwniczej oraz małej gastronomii. W sprawie pozostałych 20 proc. powierzchni prowadzone są rozmowy z zainteresowanymi najemcami. Park handlowy ulokowany jest obok jednego z najlepszych pod względem obrotów marketów Kaufland w Polsce. Parking parku handlowego pomieści 400 samochodów. Pierwszych klientów Grupa Saller chce powitać w Nowej Soli w połowie września 2014 roku.

W Toruniu Grupa Saller obecna jest podwójnie: jako deweloper i właściciel marketu OBI oraz Pasażu Zieleniec. I właśnie ten drugi obiekt ma zostać rozbudowany. Obecna, istniejąca formuła convenience center z marketem Piotr i Paweł, jako kluczowym najemcą, oraz 9 dodatkowymi sklepami (w tym: CCC, KiK, Apteka Dr Max, Drogerie Natura, Pepco) zostanie poszerzona o mały park handlowy o powierzchni ok. 3 tys. mkw. oraz ofertę typu drive food. Powiększony zostanie również parking. Pasaż Zieleniec jest zlokalizowany pomiędzy osiedlem mieszkaniowym o tej samej nazwie a  stacją paliw BP. Mimo sąsiedztwa dużej galerii handlowej obiekt cieszy się bardzo dużą i stale rosnącą rzeszą klientów, ceniących konkretne, szybkie i nieskomplikowane zakupy. Planowana rozbudowa i tym samym poszerzenie obecnej oferty ma odzwierciedlić przede wszystkim oczekiwania właśnie tych klientów. Aktualnie Grupa Saller prowadzi rozmowy z zainteresowanymi najemcami, by lepiej dostosować swoje koncepcje do ich oczekiwań. Prace projektowe oraz początek prac budowlanych zaplanowane zostały na 2014 rok, a oddanie inwestycji – na 2015 rok.

W Sulechowie Grupa Saller dysponuje od ponad 10 lat marketem sieci Intermarché. Rosnąca liczba klientów, w tym z położonych na południu od Sulechowa sąsiednich miejscowości, skłoniła Grupę Saller do opracowania koncepcji rozbudowy tego obiektu, polegającej nie tylko na powiększeniu obiektu ITM, ale i na uzupełnieniu oferty o dodatkowe lokale w formie parku handlowego dla branż komplementarnych. Rozmowy z najemcami są w toku. Złożone już zostały pierwsze pozytywne deklaracje.

Obiekt Grupy Saller w Lubaniu podobny jest do tego w Sulechowie z operatorem ITM. Mimo bliskiej konkurencji obiekt „zaaklimatyzował się” w mieście przez ostatnie 10 lata na dobre  i jest dzięki swojej centralnej lokalizacji bardzo częstym miejscem zakupów. Fakt ten skłonił firmę również w tym przypadku do podjęcia decyzji i rozbudowie tego obiektu o dodatkowe
1 tys. mkw. powierzchni, z czego 50 proc. jest już wynajęte. Kolejny z lokali został ostatnio zarezerwowany, do wynajęcia pozostała więc ostatnia powierzchnia.