Ewa Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland
Ewa Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland

– Jestem przekonana, że w 2014 roku będziemy świadkami przejęć na rynku centrów handlowych. Jednak zjawiskiem, na które trzeba będzie zwrócić w najbliższym czasie uwagę, stanie się rosnąca rola rynku e-commerce – podkreśla w rozmowie z portalem Retailnet Ewa Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland

– Wzrost popularności tej formy zakupów przestał już być obojętny dla rynku tradycyjnych centrów handlowych, które aby nadal móc cieszyć się zainteresowaniem klientów ,będą musiały przyszłości skupić się – jeszcze bardziej niż dotychczas – na rozszerzeniu funkcji niekomercyjnych. Niestety, wiąże się to z większym ryzykiem inwestycyjnym i dłuższym zwrotem zainwestowanych środków. Jednak to właśnie niekomercyjne funkcje centrów handlowych będą w długim okresie siłą napędową i stymulatorem ich odwiedzalności – dodała Ewa Teodorczyk.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Tworzy, rozwija i zarządza lokalizacjami handlowymi, w których istotną część stanowi sklep Ikea. Obecnie firma jest właścicielem i zarządza ośmioma parkami i centrami handlowymi (łącznie z Wola Park), zlokalizowanymi w największych miastach kraju: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto prowadzi prace nad dwoma kolejnymi projektami: budową centrum handlowego w Lublinie oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu.