Kamil Michael, General Director Klepierre Management

Grupa kapitałowa Klepierre jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 13 krajach Europy. W Polsce należy do niej siedem centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza, Kraków Plaza oraz Rybnik Plaza

– Od dłuższego czasu pracujemy nad rozbudową dwóch naszych najlepszych centrów handlowych. W obu przypadkach chcielibyśmy powiększyć o co najmniej 40 proc. powierzchnię komercyjną. To obiekty o ugruntowanej pozycji na rynku, którymi zainteresowanie zarówno najemców, jak i klientów jest spore. Mam nadzieję że niedługo będziemy mogli podać więcej szczegółów dotyczących tych projektów – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Kamil Michael, General Director Klepierre Management.

– Rozpoczęliśmy również proces analizy i wstępnych rozmów związanych z rozbudową obiektu w Lublinie o hotel i część biurową, przewidzianą w pierwotnych planach budowy kompleksu Lublin Plaza. Mamy nadzieję, że poszerzenie funkcjonalności tego obiektu wpłynie pozytywnie zarówno na wyniki galerii, jak i na miejsce oraz rolę Lublin Plaza w mieście.

– Najchętniej odwiedzanymi obiektami z naszego portfolio są Sadyba Best Mall, Lublin Plaza i Poznań Plaza, gdzie łącznie naszych najemców odwiedza ponad 18 mln klientów, wydając przy tym ponad 1 mld zł. Przy takim wolumenie wydatków znakomita większość najemców osiąga bardzo dobre wyniki, lokujące ich sklepy w Top 5 lokalizacji w całej Polsce – dodał Kamil Michael.