Jeszcze w tym roku w krakowskim centrum handlowym Bonarka City Center pojawią się dwaj nowi najemcy gastronomiczni – Pizza Dominium oraz Sevi Oriental. Oba lokale mieszczą się w strefie foodcourt na poziomie +1.

Pizza Dominium jest jedną z największych sieci lokali gastronomicznych, opartą wyłącznie na polskim kapitale. Obecnie posiada ponad 60 restauracji w całej Polsce i planuje debiut giełdowy. Natomiast Sevi Oriental to jedna z najprężniej rozwijających się w Polsce sieci lokali gastronomicznych oferujących dania kuchni tureckiej.  Sieć liczy już 8 lokali Sevi Oriental/Sevi Kebab w 4 miastach.

Zgodnie z podpisanymi umowami, nowi najemcy zajmą lokale o powierzchni 237 mkw. (Pizza Dominium) i 61 mkw. (Sevi Oriental). Otwarcia planowane są na połowę grudnia 2013 r.

– Rekomercjalizacja Bonarka City Center zachodzi równolegle we wszystkich branżach. Odświeżanie oferty gastronomicznej centrum jest pożądane przez tych klientów, którzy lubią zmiany i nowe doświadczenia. Strefa gastronomiczna,  dla tego segmentu klientów jest najmniej dynamicznym elementem centrum handlowego i aby utrzymać ich zainteresowanie wymaga, od czasu do czasu, wprowadzenia nowości  – komentuje Natalia Pradelska, Country Leasing Director, TriGranit Management.

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Parking pomieści 3,2 tys. samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym – U Siemachy – o powierzchni całkowitej 700 mkw. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.