Budowa Galerii S w Siedlcach wkroczyła w końcową fazę realizacji. Trwają prace związane z wykończeniem wnętrz galerii oraz zagospodarowaniem wokół niej terenu nieruchomości

Jak ustaliła redakcja Retailnet, równocześnie trwa przebudowa układu drogowego wokół galerii, która obejmuje budowę ronda u zbiegu ulic Sportowej i Katedralnej, sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Katedralnej oraz budowę ulic Sportowej i Katedralnej, a także przebudowę ulic Piłsudskiego i Wojskowej.

Obiekt powstaje w centrum miasta, przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wojskowej. Nowa Galeria S obejmie powierzchnię 26 tys. mkw. Budynek galerii ma być zintegrowany z istniejącą galerią oraz historycznymi budynkami banku, a pomiędzy nimi powstanie plac, który będzie mógł pełnić funkcję placu miejskiego: miejsca spotkań, imprez, rozrywki. Podziemny i naziemny parking zapewni miejsce dla 850 samochodów. W obiekcie znajdzie się około 150 punktów handlowych i usługowych, w tym kino i food court. Wśród najemców z ofertą odzieżową znajdą się międzynarodowe i polskie marki, m.in: H&M, Reserved, New Yorker, C&A, Bershka, Carry, Cropp, Mohito, Sinsay, House, Diverse, Martes Sport, 4F, Wrangler, Levi’s, Adidas, Nike, Reebok, Taranko.

Operatorem marketu spożywczego pozostanie Stokrotka, która przenosi się z istniejącej galerii do nowego budynku. Obuwie będzie można kupić m.in. w sklepach CCC, Deichmann czy Wojas. Oferta galerii wzbogaci się o takie marki, jak Apart, Yes, Swiss, Home&You , RTV Euro AGD, Rossmann. Rozrywkę zapewni kino Helios, plac zabaw dla dzieci oraz fitness. Oferta gastronomiczna będzie dostępna zarówno w kawiarniach Coffee Club i Grycan, jak i na food court, na którym znajdą się tacy operatorzy, jak McDonald’s, KFC, operatorzy z kuchnią polską, azjatycką oraz turecką. Proces komercjalizacji wkroczył w końcową fazę. Trwają negocjacje z najemcami na ostatnie powierzchnie butikowe. Budynek będzie oddany do użytkowania pod koniec I kwartału 2014 roku.

Przedsiębiorstwo Konstantego Strusa prowadzi równolegle prace przy budowie drugiego centrum handlowego – Galerii Jurowieckiej w Białymstoku. Obiekt powstaje w centrum miasta, u zbiegu Al. Piłsudskiego i ulic Sienkiewicza i Jurowieckiej. Na powierzchni ok. 25 tys. mkw. (GLA) powstaną sklepy, punkty gastronomiczne, usługowe i rozrywkowe. Dodatkowym wyróżnikiem centrum handlowego będzie budynek o wysokości 42 m z trzygwiazdkowym hotelem Ibis Style.

Obecnie trwają prace związane z realizacją stanu surowego obiektu. Otwarcie Galerii Jurowieckiej wraz z hotelem przewidziane jest na jesień 2014 roku.

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus powstało w 1991 roku. Architektem obu realizowanych galerii jest firma Bulak Projekt. Za komercjalizację Galerii S w Siedlcach oraz Galerii Jurowieckiej w Białymstoku odpowiada firma Aspenn.