Galeria Sudecka

W realizowanej przez Echo Investment Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze pojawi się dwóch kolejnych najemców – Smyk ze sklepem o powierzchni ponad 500 mkw., i salon Empik, który zajmie lokal o powierzchni blisko 300 mkw.

Budowa Galerii Sudeckiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą stanu surowego jest Eiffage Polska Budownictwo SA. Obecnie realizowany jest etap obejmujący budowę garażu podziemnego.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze. To pierwsze w regionie Jeleniej Góry nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową.

Obiekt będzie miał 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. Najpierw powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz pierwsze w mieście 7-salowe kino Helios. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie budowa retail parku, w ramach którego powstanie między innymi wielkopowierzchniowy sklep DIY.

Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdą się także między innymi sklepy z Grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay), dla których przeznaczono powierzchnię 3,5 tys. mkw., a także GoSport, który dysponował będzie sklepem o powierzchni ponad 1,3 tys. mkw.

Otwarcie Galerii Sudeckiej zaplanowano na II połowę 2014 roku.

Smyk to największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci. Obecnie sieć sklepów tej marki obejmuje ponad 130 punktów sprzedaży zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych centrach handlowych w Polsce, w Rosji, na Ukrainie, w Turcji, w Czechach i w Rumunii.

Empik w 190 salonach oferuje m.in. książki, płyty z muzyką, filmy, gry multimedialne i planszowe, czasopisma, dekoracje do domu, produkty i zabawki edukacyjne, a także bilety na różne wydarzenia.