Multikino
Multikino

Zarząd spółki Multikino SA poinformował, że zarządzana przez spółkę sieć kin jako pierwsza w Polsce zostanie wyposażona w system Dolby Atmos

Pierwsze kino z salą Xtreme wyposażoną w system Dolby Atmos zacznie działać w Galerii Katowickiej. 10-salowy multipleks będzie 31. wielosalowym kinem sieci w Polsce i jednocześnie czwartym uruchomionym w tym roku przez firmę Multikino SA.

10 sal kinowych w Galerii Katowickiej łącznie pomieści prawie 1,5 tys. osób. Wszystkie sale są wyposażone w panoramiczne ekrany, cyfrowe projektory pozwalające na projekcje w 3D oraz najwyższej jakości system dźwiękowy.

– We wnętrzu sali Xtreme zamontowanych zostanie 49 głośników firmy JBL, w tym 40 typu surround o łącznej mocy prawie 23 KW. Zostaną one umieszczone nie tylko na ścianach, jak w zwykłych kinach, ale także na suficie. Dopełnieniem będzie 5 kolumn głośnikowych frontowych, a nie trzy–  jak w dotychczasowych technologiach, cztery subwoofery i 16 wzmacniaczy firmy Crown – wyjaśnia Witold Karałow, wiceprezes ESS Audio.

– W katowickiej sali Xtreme znajdzie się nie tylko przełomowy Dolby Atmos, ale również projektor 4K oraz moduł projekcji obrazu trójwymiarowego o częstotliwości 48 klatek na sekundę. Ponadto filmy będą wyświetlane na srebrnym ekranie, co ma korzystnie wpłynąć na jakość odbioru – dodaje Edyta Pawłowicz-Ziurkowska, kierownik Działu Marketingu Multikino SA.

Multikino jest operatorem 30 kin w 24 miastach Polski z łączną liczbą 243 ekranów i 52 220 miejscami. Po uruchomieniu multipleksu w Katowicach będzie posiadało 31 kin w 25 miastach w Polsce z łączną liczbą 253 ekranów oraz 53 716 miejscami. W sierpniu 2010 roku Grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc), a we wrześniu – w Wilnie (7 ekranów i 1547 miejsca).