Komputronik Megastore
Komputronik Megastore

– Obecnie pracujemy nad optymalizacją sieci Komputronik poprzez modernizację i zmianę lokalizacji salonów. Na przykład w warszawskiej Galerii Mokotów przenieśliśmy sklep do nowej lokalizacji. Ta zmiana przyniosła nam lepsze wyniki sprzedaży. Kolejnym punktem, który zostanie zmodernizowany, będzie sklep w Centrum Handlowym Galaxy w Szczecinie. Salon w tym obiekcie zajmuje 25 mkw. i ogranicza osiągnięcie lepszych przychodów. Dlatego zostanie powiększony – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA

– W przyszlym roku planujemy otwarcie salonu w Parku Handlowym Auchan Bielany Wrocławskie, w pobliżu sklepu Media Markt. Oczywiście cały czas rozważamy lokalizacje w kolejnych projektach handlowych. Dla nas najważniejsze jest posiadanie rentownej sieci sklepów.

– Na wiosnę planujemy również otwarcie salonu Komputronik Megastore w Centrum Handlowym Plaza Poznań. Nowy punkt zajmie powierzchnię 1,4 tys. mkw. i będzie o 30 proc. mniejszy od Megastore w Warszawie. Zdecydowaliśmy się na mniejszą powierzchnię, bo w Poznaniu mamy centralny magazyn i możemy zaopatrywać salon dwa razy dziennie. Wprowadzimy również usługę dostarczania zamówionego towaru bezpośrednio do klienta w ciągu dwóch godzin.

– Formuła Komputronik Megastore okazała się sukcesem. Już w październiku, czyli niecałe pół roku od rozpoczęcia działalności, Komputronik Megastore w Warszawie osiągnął próg rentowości licząc narastająco od startu projektu. Cieszy nas również wysoka konwersja, czyli udział klientów wśród odwiedzających. Obecnie blisko co czwarty odwiedzający Komputronik Megastore klient dokonuje zakupów. To nawet dwukrotnie większe wartości niż średnia dla salonów w popularnych centrach handlowych – dodał Wojciech Buczkowski.

Komputronik SA  dostarcza sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a także produkty AGD i RTV. W ciągu 17 lat spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore.

Komputronik SA co miesiąc zwiększa swoją ofertę o ponad 1,5 tys. nowości produktowych. W rezultacie klienci Komputronik SA mogą wybierać spośród 45 tys. produktów około 700 różnych marek. Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24.

Komputronik SA. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.