Salon CCC w Centrum Handlowym Agria Park
Salon CCC w Centrum Handlowym Agria Park

4 grudnia został otwarty pięćdziesiąty salon CCC na Węgrzech. Nowy punkt sieci o powierzchni 420 mkw. znajduje się w Centrum Handlowym Agria Park w miejscowości Eger. Grupa CCC w 2013 roku uruchomiła łącznie 39 sklepów na Węgrzech. W 2014 roku planuje otwierać kolejne placówki na tym rynku

Salon CCC w CH Agria Park został przygotowany zgodnie z nowym standardem ekspozycji. Charakteryzuje się dużą przestrzenią, zastosowaniem specjalnego oświetlenia, a także wygodnymi stanowiskami do przymierzenia obuwia. Spółka otwiera za granicą sklepy CCC według nowego konceptu, który w Polsce obowiązuje od lipca br.

– Naszym planem jest rozwój w Europie Środkowej. Obecnie możemy mówić o nowych rynkach, jak: Austria, Niemcy czy Turcja. Natomiast rdzeń naszego biznesu to Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Poza Polską w ciągu kilkunastu miesięcy udało nam się zdobyć bardzo silną pozycję na Słowacji, Węgrzech i w Czechach, gdzie zajmujemy trzecią pozycję jako firma – powiedział Piotr Nowjalis, wiceprezes zarządu spółki CCC SA.

Salon CCC w Centrum Handlowym Agria Park

– Tak jak mówiłem w zeszłym roku, spółka zamierza zbudować wartość na 9 rynkach środkowo-europejskich, podwoić przychody i awansować do grona firm międzynarodowych. Na koniec 2013 roku będziemy mieli 725 sklepów, odpowiadających za 250 tys. mkw. powierzchni handlowej. Natomiast z 200 planowanych otwarć na 2014 rok, 40 sklepów ruszy w Polsce, a 160 za granicą – dodał Piotr Nowjalis.

CCC SA jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia oraz jego największym producentem w Polsce. Grupa CCC prowadzi sklepy w nowoczesnych centrach i galeriach handlowych w 14 krajach, posiada własną fabrykę butów skórzanych, zatrudnia 7 tys. pracowników i sprzedaje 25 mln par butów w ciągu roku.