umowy najmu dla sprzedawców omni-channel

law

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaktualizował katalog niedozwolonych klauzul umownych, zamieszczanych w regulaminach sklepów online. UOKiK uznał za praktykę niedozwoloną umieszczanie w regulaminie sklepu zapisu zezwalającego na przekazywanie adresu e-mail konsumenta do serwisów opinii, takich jak Opineo.pl, Okazje.info.pl czy Ceneo.pl. Zapis ten znalazł się w Rejestrze Klauzul Niedozwolonych.

IAI-Shop.com, firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań software dla sklepów online, dostosowała narzędzia oferowane swoim klientom do zmian prawnych tak, aby integracja z serwisami opinii była nadal możliwa.

„W związku z wpisaniem przez UOKiK do rejestru klauzul niedozwolonych, zapisu z regulaminu sklepów internetowych, w którym to klient akceptując regulamin, zgadzał się na przekazywanie adresu e-mail do serwisów opinii zapisy takie powinny być niezwłocznie usunięte z regulaminów naszych klientów. Kupujący powinien mieć możliwość w jasny i swobodny sposób wyrazić zgodę na przekazanie adresu e-mail do serwisów zbierania opinii, podczas składania zamówienia” – czytamy na blogu firmy. „Dlatego wprowadziliśmy ustawienia dla takiej zgody. W przypadku gdy zgoda jest wymagana, jeżeli konsument jej nie wyrazi, system IAI-Shop.com nie przekaże danych o transakcji (i adresie e-mail) do serwisów opinii, które są włączone w panelu administracyjnym.”

Przy okazji realizacji tego zadania, firma dodała także możliwość edycji treści dla akceptacji regulaminu sklepu, która dotychczas była tekstem maski i w przypadku chęci zmiany, wymagała zlecenia pracy do działu graicznego IAI. Teraz możliwa jest samodzielna edycja owej treści w panelu administracyjnym, w dziale Moderacja \ Zarządzanie zachowaniem sklepu \ Formularz rejestracji, edycji danych klienta i rejestracji hurtowników.