Nexterio.pl

Sieć Megastore, oferująca produkty z kategorii „dom i ogród”, poinformowała o zmianie nazwy swojego sklepu internetowego i lokalizacji sklepu stacjonarnego w Kielcach

Sklep Megastore.pl przekształcił się w Nexterio.pl. Od grudnia 2013 roku artykuły do majsterkowania, materiały budowlane i dekoracyjne oraz asortyment związany z ogrodem można kupować zarówno w nowym sklepie internetowym, jak i w Galerii Echo. Punkt został przeniesiony z Dekorady na poziom -1.

Z okazji otwarcia nowego serwisu sklep przygotował specjalną ofertę promocyjną. Dodatkowo subskrybenci newslettera mogą skorzystać ze specjalnych kodów rabatowych do wykorzystania na cały asortyment.  Od teraz sklep będzie działał pod adresem:www.nexterio.pl.

Nowa odsłona sklepu internetowego to – jak poinformował zarząd sieci – kontynuacja czteroletniej działalności kieleckiej firmy, która ma ponad 100 tys. klientów. Strona internetowa została udoskonalona pod kątem użyteczności, intuicyjności nawigacji oraz kompozycji graficznej.

Sklep stacjonarny sieci można znaleźć również w Galerii Echo w Kielcach. Został przeniesiony z Dekorady na poziom -1, w sąsiedztwo sklepów Go Sport i Smyk.

– Wprowadzamy markę Nexterio, chcąc przez znaczące zmiany funkcjonalne i wizualne jeszcze bardziej ułatwić zakupy artykułów do urządzania mieszkań, domów i ogrodów – powiedział Robert Kleśny, prezes zarządu Megastore.pl SA.

Prezentowane zmiany to pierwszy etap wdrożenia nowej strategii sklepu wynikającej z przeprowadzonych badań opinii konsumentów oraz analiz raportów rynkowych. Dzięki sugestiom kupujących sklep wprowadził takie ułatwienia, jak możliwość bezterminowych zwrotów czy uzyskania darmowej dostawy. Ma to ułatwić proces decyzyjny i zniwelować ryzyko nietrafionych zakupów.

– Zakupy w internecie dają ogromne możliwości: niższe ceny od tych oferowanych przez tradycyjne kanały sprzedaży, szerszą ofertę, możliwość szybkich i wygodnych zakupów. Internet jest niestety również miejscem, gdzie zdarzają się przypadki nadużywania zaufania. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo klientów. O naszej reputacji świadczy kilka tysięcy pozytywnych komentarzy kupujących. Chcąc umocnić zaufanie, wprowadziliśmy możliwość uzyskania bezterminowego prawa zwrotu – przekonuje Robert Kleśny.

W najbliższym czasie sklep planuje poszerzyć asortyment o nowe kategorie produktowe. Obecnie można wybierać z około 100 tysięcy produktów z branży „dom i ogród”, z czego około 30 tys. jest dostępnych od ręki.

Firma oferuje 6 form płatności za zamówione online produkty: płatność przy odbiorze, za pobraniem, przelewem na konto sklepu, za pomocą płatności elektronicznej , płatności Pay Pal oraz płatność ratalną.

Wartość opłaty zależy od gabarytów przesyłki (długości, wysokości, szerokości) oraz indywidualnych, szczegółowych cech towarów (np. materiału, z którego wykonano towar, kruchości, specyfiki). Darmowa dostawa obowiązuje po złożeniu zamówienia na kwotę za minimum 299 zł. Zamówienie ze sklepu internetowego Nexterio.pl można otrzymać na dwa sposoby: odbiór osobisty w Punkcie Odbioru w Galerii Echo w Kielcach oraz przesyłką kurierską. Produkty zakupione w sklepie dostarczane są za pośrednictwem jednej z trzech firm kurierskich: UPS Polska sp. z o.o., DB Schenker oraz Gefco Polska. Dobór firmy kurierskiej uzależniony jest od parametrów przesyłki (wagi, wymiarów) oraz formy płatności.

Stan realizacji zamówienia można kontrolować aż do momentu otrzymania przesyłki. Po zalogowaniu się do swojego konta widoczne są zmieniające się statusy, zależne od etapu realizacji zamówienia. Klienci, którzy złożyli zamówienie bez rejestracji konta, mogą sprawdzić stan realizacji poprzez kontakt z konsultantem.

Sklep nexterio.pl jest zintegrowany z mediami społecznościowymi: Facebook, Pinterest, Google +, Instagram, Twitter i You Toube.