Drogeria Rossmann
Drogeria Rossmann

Od 7 grudnia br. w gronie najemców CH Atrium Targówek rozpocznie działalność drogeria Rossmann. Nowy sklep liczy 314 mkw. Będzie to 80. drogeria Rossmann w Warszawie i 830. sklep w Polsce. Rossmann działa na polskim rynku już od 20 lat. Asortyment sklepów obejmuje około 16 tys. produktów, zarówno firm zagranicznych, jak i polskich producentów

– Cały czas skutecznie zwiększamy swój zasięg. Zależy nam również na tym, aby klienci prawobrzeżnej Warszawy mieli wygodniejszy dostęp do naszej oferty. Dlatego otworzyliśmy nasz sklep w Atrium Targówek – mówi Marek Maruszak, prezes zarządu Rossmann Polska.

Jak już informowaliśmy, do połowy grudnia firma codziennie będzie powiększała się o kolejny sklep. W roku 2014  Rossmann utrzyma szybkie tempo rozwoju. W styczniu 2015 roku firma planuje świętować otwarcie 1000 placówki Rossmanna w Polsce.

Rossmann rozpoczął swoją działalność w Polsce 20 lat temu. Po dziesięciu latach pod szyldem Rossmanna funkcjonowało już 100 sklepów. W roku 2010 – 500, a sieć powiększała się co roku o ponad 100 placówek, osiągając w 2012 roku obroty ponad 5 mld złotych. W 2014 roku Rossmann także planuje otworzyć 150 sklepów.

Rossmann posiada 22 proc. udziału w polskim rynku chemiczno-kosmetycznym. Sklepy Rossmana odwiedza codziennie ponad 600 tys. klientów. W rankingu opracowanym przez OC&C Strategy Consultants w 2013 roku Rossmann zajął drugie, po firmie Apart, miejsce wśród najlepiej ocenianych przez klientów sieci detalicznych w Polsce.

Założycielem firmy jest Dirk Rossmann, który otwierając swój pierwszy sklep w 1972 roku w Hanowerze, stał się pionierem koncepcji samoobsługowych sklepów drogeryjnych. Pod marką Rossmann firma działa w Polsce, Niemczech, Czechach, Turcji, Albanii, na Węgrzech i prowadzi ponad 2950 drogerii.

Rossmann SDP należy do grupy kapitałowo-zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH i A.S. Watson. Powstała w 1982 roku, a w jej ofercie znajdują się zarówno artykuły kosmetyczne i perfumeryjne, jak i spożywcze oraz elektroniczne.

Obecnie w skład grupy wchodzi ponad 11 tys. drogerii w 33 krajach Europy i Azji. A.S. Watson zatrudnia łącznie ponad 100 tys. pracowników. W skład grupy wchodzą tak znane marki drogeryjne, jak Kruidvat i Trekpleister w Holandii, Superdrug i Savers w Wielkiej Brytanii, ICI Paris we Francji czy Watsons Your Presonal Store w Chinach.